Texterritorium: V souřadnicích moderního francouzského písemnictví

Texterritorium: V souřadnicích moderního francouzského písemnictví - Catherine Ébert-Zeminová | I15cajalco.com

...eminová Catherine. Dostupnost. skladem. Vydavatel ... Souboj mečů, idejí a charakterů, K životnímu jubileu prof ... ... . Karolinum. ISBN. 978-80-2462-331-3. EAN. 9788024623313. Počet stran. 404 . Texterritorium V souřadnicích moderního francouzského písemnictví ... Věrnostní program, v rámci kterého máte možnost zdarma získávat celou řadu atraktivních dárků, chápeme jako odměnu zákazníkovi, který u nás pravidelně nakupuje knihy, a rádi bychom touto formou poděkovali za jeho přízeň. ... Texterritorium volně navazuje na autorčinu ... ÉBERT-Zeminová, Catherine : Texterritorium ... . ... Texterritorium volně navazuje na autorčinu předešlou knihu Textasis. Přítomná práce opět zkoumá řadu textů francouzských autorů, hledá hranice a možnosti textu v širším záběru literatury 19. a 20. století, až po éru nedávnou. ... v souřadnicích moderního francouzského písemnictví ... Lubomír Doležel je literární teoretik a autor projektu teorie fikčních světů. Teorie, která úspěšně vstoupila do světové debaty a k níž se myšlenkově přihlásili například Umberto Eco, Marie-Laure Ryanová, ThomasPavel, Linda Hutcheonová, Ruth Ronenová ad. V této, zatím své poslední knize Fikce a historie v období postmoderny vychází Doležel ... Novoroční projevy československých a českých prezidentů, prvomájová hesla, texty Rudého práva, publicistika Jaroslava Durycha, Ladislava Jehličky a Karla Čapka, staročeské satiry, beletrie autorů 19. stolet...

INFORMACE

AUTOR
Catherine Ébert-Zeminová
DIMENZE
12,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Texterritorium: V souřadnicích moderního francouzského písemnictví.pdf

POPIS

Texterritorium volně navazuje na autorčinu předchozí knihu Textasis, vydanou rovněž v Karolinu, a podobně jako ona ohledává hranice a možnosti textu, slova, jazyka v protnutí literární vědy, psychoanalýzy a daseinsanalýzy. Základna, ono „území“, kde se tento pohyb odehrává, se však rozšiřuje. Na vzdálenějším chronologickém kraji sahá k symbolismu a dekadenci (Gide, Huysmans, Valéry), přes meziválečné období (Drieu La Rochelle, Green, Malraux) s komparativními přesahy (Canetti, Arthur Miller) a se samostatným oddílem věnovaným surrealismu (např. Char, Gracq, Mandiargues) dospívá k éře nedávné a současné (Tristan, Bernheimová, Orsenna). Uzavírá se obecnou úvahou o vztahu moderny a postmoderny a o jeho filosofických souvislostech. Autory a témata přes jejich historickou a estetickou různorodost propojuje ontologické pozadí, v němž je psaní a čtení dvojím, takřka totožným způsobem uskutečňování určité životní formy. V tomto rámci je text pro autorku jednou z podob univerza a druhého člověka, která vždy zas a znovu zve k naplňování vzájemnosti mezi světem a lidským bytím.

Chcete si přečíst knihu?Texterritorium: V souřadnicích moderního francouzského písemnictví ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Catherine Ébert-Zeminová. Číst Texterritorium: V souřadnicích moderního francouzského písemnictví Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY