Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny

Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny - Martina Flekačová, | I15cajalco.com

...tel: Karolinum EAN: ISBN: Popis: Elektronická kniha, 182 stran, bez zabezpečení DRM, 0,9 MB PDF, česky Rok vydání: 2017 E-kniha: Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny - František Kovárna ... Camille Corot - Havelka Ivan | Knihkupectví Karolinum ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... > Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny ... Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny a ďalších 160 000 kníh, filmov, CD so skvelými ZĽAVAMI. Nakupujte najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectve na Slovensku Gorila.sk Uměleckohi ... Camille Corot - Havelka Ivan | Knihkupectví Karolinum ... ... Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny a ďalších 160 000 kníh, filmov, CD so skvelými ZĽAVAMI. Nakupujte najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectve na Slovensku Gorila.sk Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny - Martina Flekačová, Jiří Koukal . Profesor estetiky František Kovárna (1905-1952) proslul především jako výtvarný teoretik a kritik, zabýval se však také literaturou - je autorem několika divadelních her, próz a sbírky básní -, překládal z italštiny a němčiny. Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny. Koukal, Ji ... Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny. Koukal, Jiří Flekačová, Martina. Czech Action Art... Morganová, Pavlína. Česko-německý a německo-český slovník základních pojmů z dějin umění. Kroupová, Jaroslava. Mistr Třeboňského oltáře. Royt, Jan. Mezi barokem a klasicismem. Biegel, Richard. Korespondence Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny Přihlášení ... Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny. (Flekačová Martina, Koukal Jiří) učební texty; umění ... Skoronoc. Soubor článků z Analogonu, Logosu a jiných tiskovin ... Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny Koukal Ji ... Uměleckohistorické texty z pozůstalosti. Praha: Karolinum, 2013. ... Mohl jsem něčím být... pořad Českého rozhlasu, obsahuje řadu ukázek z méně známých děl Františka Kovárny; Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace. Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny - Martina Flekačová [C. Profesor estetiky František Kovárna (1905-1952) proslul především jako výtvarný teoretik a kritik, zabýval se však také literaturou ...

INFORMACE

AUTOR
Martina Flekačová,
DIMENZE
10,49 MB
NÁZEV SOUBORU
Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny.pdf

POPIS

Profesor estetiky František Kovárna (1905–1952) proslul především jako výtvarný teoretik a kritik, zabýval se však také literaturou – je autorem několika divadelních her, próz a sbírky básní –, překládal z italštiny a němčiny. Rozsah jeho kulturní činnosti je tedy značný, přesto dosud nepatří mezi dobře známé osobnosti české intelektuální historie. Jeho úspěšnou kariéru zkřížila nejprve nacistická okupace, podruhé pak únorové události roku 1948. Exil hledal v Německu, Francii, poté se s rodinou usadil v New Yorku, kde záhy zemřel. Výbor z jeho pozůstalosti představuje tři v celku dosud nepublikované uměleckohistorické texty: přednášku Otázky současného malířství, shrnující Kovárnovy výhrady vůči nefigurativnímu malířství, torzo připravované knihy O výtvarnou mateřštinu, zabývající se českým uměním 19. století, a studii Pokolení obratu, jež se pokouší vytyčit generační směřování mladých umělců vystavujících od počátku třicátých let. Editoři publikace Jiří Koukal a Martina Flekačová doplnili původní texty předmluvou, stručným Kovárnovým životopisem a bibliografií.

Chcete si přečíst knihu?Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martina Flekačová,. Číst Uměleckohistorické texty z pozůstalosti Františka Kovárny Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY