Evropský systém: Občanský hněv a evropský mír

Evropský systém: Občanský hněv a evropský mír - Robert Menasse | I15cajalco.com

...Roberta Menasseho Evropský systém - občanský hněv a evropský mír ... Evropský systém (Robert Menasse) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . Kdybyste teď tedy měl možnost volit mezi suverénním národním státem, jenž řádnými postupy vlastními právnímu státu hájí národní zájmy, a byrokratickým, elitami založeným molochem, jenž v ... Evropský systém: Občanský hněv a evropský mír 2014; Blažená léta, křehký svět 1997; Don Juan de la Mancha 2010; To bolo Rakúsko. Zobrané eseje o krajine bez vlastností 2009; Žánry autora. Litera ... Evropský systém - Občanský hněv a evropský mír | Odborná ... ... . Zobrané eseje o krajine bez vlastností 2009; Žánry autora. Literatura naučná Literatura světová Romány Politologie, mezinárodní vztahy. Štítky z knih. Evropská unie politika rakouská ... Kniha Evropský systém: Občanský hněv a evropský mír. 221,- Kč. Detail. 5. Líbí se: 117 lidem. Podobné jako Kniha Evropský systém: Občanský hněv a evropský mír. Evropský valčík pod rakouskou taktovkou? Robert Menasse: Evropský systém - Občanský hněv a evropský mír, překlad: Petr Dvořáček, Nakladatelství Novela Bohemica, 100 stran. Výňatky z německého originálu Der europäische Landbote naleznete na fluter.de. Občanský hněv a evropský mír Autor: Robert Menasse Autor měl původně v úmyslu napsat román o Evropě, prózu v duchu dekadentních pocitů typu „Evropa ve světle zapadajícího slunce", jehož protagonistou se měl stát úředník Komise. ... Evropský systém Občanský hněv a evropský mír. Exilový orloj. Fanouš - Po záhadných stopách tajuplna. Fanouš - Tři úkoly pro Klytoru. Evropský systém: Občanský hněv a evropský mír. Cvičíme s kojenci a batolaty. Ten, kdo odešel. Chránit život: Napomáhání k sebevraždě a lékařská etika. Poslední hodiny. Erkenne dein Ziel. Od marca 2010 do konca roku 2012 pendloval medzi Viedňou a administratívnym centrom Európy, pretože chcel napísať román z prostredia bruselskej byrokracie, namiesto toho však napísal ódu na Európu, ktorá vyšla v českom preklade pod znázvom Evropský systém - Občanský hněv a evropský mír (slovenské vydanie pripravuje ... Dan has 138 books on Goodreads, and is currently reading Dlouhé časy by Vladimir Rafejenko, Cesta k nesvobodě: Rusko, Evropa, Amerika by Timothy Snyder, ... Heureka.cz je nákupní rádce, který radí, jak vybrat ten nejlepší produkt a nabízí porovnání cen ze stovek internetových obchodů. Zobrané eseje o krajine bez vlastností a román Don Juan de la Mancha alebo Výchova k slasti. Ako posledná mu v českom preklade vyšla esej Evropský systém: Občanský hněv a evropský mír. V rokoch 2009 a 2011 bol hosťom Stredoeurópskeho fóra v Bratislave. S první publikací vzešlou z tohoto pobytu se už mohli seznámit i čeští čtenáři, jedná se o esejistickou knihu Evropský systém: Občanský hněv a evropský mír (v orig. Der Europäische Landbote, „Posel evropského venkova" - v narážce na známý text Georga Büchnera Posel hesenského venkova z r. 1834, proslulý heslem ......

INFORMACE

AUTOR
Robert Menasse
DIMENZE
11,80 MB
NÁZEV SOUBORU
Evropský systém: Občanský hněv a evropský mír.pdf

POPIS

Esej o krizi kultury v evropském hlavním městě, o vztahu národních států a centrálních orgánů Unie a fungování demokratických principů. Autor měl původně v úmyslu napsat román o Evropě, prózu v duchu dekadentních pocitů typu „Evropa ve světle zapadajícího slunce“, jehož protagonistou se měl stát úředník Komise. Pobýval řadu měsíců v Bruselu a studoval prostředí, navštěvoval instituce a jejich pracovníky. Během této „praxe“ byl nucen v mnohém přehodnotit běžně panující i své vlastní názory na „bruselskou byrokracii“, na nejrůznější klišé a předsudky o nedemokratickém a byrokratickém labyrintu v institucích EU. A zajímal se, jak tyto úřady – Rada, Komise a Parlament – skutečně pracují. Nehájí bruselský „superstát“: je kritikem z pozic zastánce regionální samosprávy. Region definovaný krajem, historií, dialektem a zděděnými zvyky je podle Menasseho skutečným domovem občana. Obyvatel určitého regionu může cítit větší blízkost k sousedovi hned za (státními) hranicemi než k příslušníku téhož státu (národa) stovky kilometrů daleko. Kniha je pronikavým kritickým pohledem na Evropskou unii a úvahou o její budoucnosti.

Chcete si přečíst knihu?Evropský systém: Občanský hněv a evropský mír ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Robert Menasse. Číst Evropský systém: Občanský hněv a evropský mír Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY