Německá inspirace v díle Gérarda de Nerval

Německá inspirace v díle Gérarda de Nerval - Blinková Eva Pelánová | I15cajalco.com

...elánová epub. O algebraických rovnicích Niels Henrik Abel pdf ulozto ... DOC pages.pedf.cuni.cz ... . O hostitelích a hostech: Divadelní hry Jiří Dienstbier pdf ulozto. O letadélku Káněti - 2. vydání Bohumil Říha kniha ... 252 Kč Německé odstřelovačské pušky - Wacker Albrecht, Vries Guus desvazek úspěšné ediční řady Propaganda se věnuje velice atraktivnímu tématu - puškám používaným německými odstřelovači. Do přípravy této publikace se vedle nizozemského historika Guuse d ... Vydavatelství FF UK - Katalog 2015 by Vydavatelství FF UK ... ... . Do přípravy této publikace se vedle nizozemského historika Guuse de Vriese zapojil také Albrecht Wacker, přední odborník na odstřelovačské pušky, jehož čeští ... Německá inspirace v díle Gérarda de Nerval - Blinková Eva Pelánová. Německá inspirace v díle Gérarda de Nerval identifikuje intertextové zdroje vrcholných próz tohoto francouzského prozaika, básníka a překladatele druhé romantické generace. Analýza se soustřeďuje před... Tradice moderny začala skandály již v šedesátých letech 19. století (Manet) a obdobně pokračovala, zejména ve století následujícím, kterému se s oblibou říkalo moderní. Do českých zemí přišla moderna s malým zpožděním, ale poměrně rychle zde zapustila kořeny. Antoine de Saint-Exupéry. Externí sklad. Více » 110 Kč. Německá inspirace v díle Gérarda de Nerval. ... Pokračovat v nákupu. Chceme být fér a zároveň vás bavit čtením. K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Německá inspirace v díle Gérarda de Nerval. BLINKOVÁ PELÁNOVÁ Eva. 235 Kč ... Německá inspirace v díle Gérarda de Nerval ... Zehn Sterne (německá mutace Deset hvězd) ... Sobě ke cti, umění ke slávě, Čtyři století uměleckého sběratelství v českých zemích ......

INFORMACE

AUTOR
Blinková Eva Pelánová
DIMENZE
5,13 MB
NÁZEV SOUBORU
Německá inspirace v díle Gérarda de Nerval.pdf

POPIS

Německá inspirace v díle Gérarda de Nerval identifikuje intertextové zdroje vrcholných próz tohoto francouzského prozaika, básníka a překladatele druhé romantické generace. Analýza se soustřeďuje především na dvě povídky ze souboru Dcery ohně, Sylvii a Oktavii, na dva příběhy vložené do Cesty do Orientu a na Nervalovy poslední prózy, Aurelii a Pandoru. Monografie odhlíží od psychobiografického klíče a naopak se soustřeďuje na kulturní vklad německých textů, které Nerval znal - především díky knize O Německu od paní de Staël - a částečně také překládal. Vazbu na německou literaturu dokládá topika "spění k ideálu" a představa dvojího světa. V prvním případě je asi zásadní důvěrná znalost Goethova Fausta; dvojí svět odkazuje jednak k fantastické lidové inspiraci, jak se s ní Nerval setkal především v Bürgerově Lenoře, a k Hoffmannovým povídkám. Nerval - stejně jako němečtí romantikové - upřímně touží pojmout sebe i svět v univerzálním klíči. Pravou poezii pro něj zakládá náboženské cítění. "Cesta do hlubin snu" znamená nemožnost rezignovat na metafyzický rámec.Na rozdíl od některých německých romantiků je Nerval ovšem neschopen přijmout nějaké z již existujících vyznání a jeho vize světa nakonec přináší zprávu o osamění, metafyzickém exilu bez Boha a bez přítele. Nervalovy vrcholné prózy zabydlují především ideální přízraky žen, které tuto samotu vlastně generují, protože iniciační rituál vyžaduje, aby adept k těmto "sirénám" stoupal oproštěný od všeho ostatního. Může si ponechat jen svůj sen, ale i o něj nakonec přichází.

Chcete si přečíst knihu?Německá inspirace v díle Gérarda de Nerval ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Blinková Eva Pelánová. Číst Německá inspirace v díle Gérarda de Nerval Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY