Věda zla: Nová teorie lidské krutosti

Věda zla: Nová teorie lidské krutosti - Simon Baron Cohen | I15cajalco.com

...orie lidské krutosti Emitos, 2014, překlad Juraj Barbarič ... Simon Baron-Cohen: Věda zla - Stanislav Vašina: Čtenářský ... ... ... Baron-Cohen, S. (2014). Věda zla: nová teorie lidské krutosti. Brno, Czech Republic: Emitos. Buda, B. (1994). Empatia. Nové Zámky, Slovakia: PSYCHOPROF. Věda zla Nová teorie lidské krutosti Simon Baron Cohen / Emitos (2014) Rozebráno Titul je vyprodaný. 333 Kč . běžná cena: 370 Kč ... Autor: Baron-Cohen, Simon Názov: Věda zla : nová teorie lidské krutosti Vydavateľ: Brno : Emitos, 2014 ISBN: 978-80-87171-37- Signatúra: spk323155 Autor: Aldort, Naomi Názov: Vychovávame deti a rastieme s nimi : [od nedorozumení a pokarhaní k slobode, rozvoju a radosti : pre rodičov malých i veľkých detí] Vydavateľ: Praha ... Věda zla: nová teorie lidské krutosti. Brno: Emitos, 2 ... Kniha Věda zla - Nová teorie lidské krutosti - Trh knih ... ... ... Věda zla: nová teorie lidské krutosti. Brno: Emitos, 2014. ISBN 978-80-87171-37-. BAUER, Winfried M. Tyranie blahobytu. Praha: Volvox Globator, 1997. ISBN 80-7207-033-9. BAUMAN, Zygmunt. ... Petr a Lukáš Novák. Jak současná věda objevuje empatii: transdisciplinární pohled na klíč k lidské duši. Červený Kostelec: Pavel Mervart ... Věda zla : nová teorie lidské krutosti. Visual orienting in the early broader autism phenotype: disengagement and facilitation. Vom ersten Tag an anders das weibliche und das männliche Gehirn. What neuroimaging and perceptions of self-other similarity can tell us about the mechanism underlying mentalizing. Knihovna společenských věd T. G. Masaryka v Jinonicích je jednou z knihoven Univerzity Karlovy a vznikla sloučením původních katederních knihoven. Najdete nás v prostorách jinonického areálu UK Harmáček, Jaromír, 1981-Teorie, realita a rozvojové souvislosti ekonomického růstu v nejméně rozvinutých zemích (LDCs) / Jaromír Harmáček. -- 1. -- 1. vyd....

INFORMACE

AUTOR
Simon Baron Cohen
DIMENZE
3,94 MB
NÁZEV SOUBORU
Věda zla: Nová teorie lidské krutosti.pdf

POPIS

Simon Baron-Cohen se v knize Věda zla pokouší nalézt odpověď na otázku, proč jsou někteří lidé nepochopitelně krutí k jiným lidem, proč se lidé v určitých situacích chovají k jiným lidem jako k věcem. S obvyklou odpovědí, že takoví lidé jsou prostě „zlí“, se nespokojuje a pátrá po hlubších, vědecky doložitelných příčinách krutého chování. Za hlavní příčinu krutosti považuje sníženou nebo úplně chybějící empatii, která je společným příznakem některých duševních poruch – hraniční poruchy osobnosti, psychopatie, narcistické poruchy, ale také autismu a Aspergerova syndromu. V některých případech může být chybějící empatie nebezpečná, v jiných může být jejím důsledkem odlišný, někdy prospěšný, pohled na svět. Aby lépe porozuměl důvodům „eroze empatie“, zkoumá její biologické základy – empatický mozkový obvod a genetické predispozice – nezapomíná však na vlivy prostředí a výchovy, včetně zanedbávání a zneužívání dětí. Svět, jehož obraz nám Baron-Cohen předkládá, není výlučně krutý nebo „zlý“. Autor nechává promluvit také ty, kteří se nacházejí na druhém konci spektra empatie – „superempatické“ osobnosti, které mají sílu měnit svět k lepšímu – a připomíná nám, že empatie je možná tím nejcennějším zdrojem, který má dnešní lidstvo k dispozici. Simon Baron-Cohen je profesorem vývojové psychopatologie na Cambridgské univerzitě. Je autorem uznávaných a často citovaných knih Mindblindness a The Essential Difference.

Chcete si přečíst knihu?Věda zla: Nová teorie lidské krutosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Simon Baron Cohen. Číst Věda zla: Nová teorie lidské krutosti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY