Umění a řemeslo Střední Asie: Textil a Šperk

Umění a řemeslo Střední Asie: Textil a Šperk - Tereza Hejzlarová | I15cajalco.com

...ro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte ... Umění a řemeslo Střední Asie (Tereza Hejzlarová) | Detail ... ... . Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. ... Koupit Koupit eknihu. Podtitul: Textil a šperk Střední Asie, která je v současném politicko-geografickém významu chápána jako území pěti postsovětských států Uzbekistánu, Tádžikistánu, Kyrgyzstánu, Turkmenistánu a částečně Kazachstánu, prošla pestrým historickým vývojem, během něhož vstřebávala impulzy různých kulturních vlivů a vytvořila s i tak ... 0,00 kč 0 ks zboží . historickÁ litera ... Umění a řemeslo Střední Asie - Tereza Hejzlarová ... ... ... 0,00 kč 0 ks zboží . historickÁ literatura; doporučujeme; pŘipravujeme; rekodifikace; prÁvnickÁ literatura Umění a řemeslo střední asie textil a šperk Tereza Hejzlarová. Tato publikace vznikla s podporou GA UK v rámci projektu Umění a řemeslo Střední Asie (č. 521012) řešeného na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Recenzovali: PhDr. Zdenka Klimtová (Národní galerie v Praze) PhDr. Jan Pargač, CSc. ... Umění a řemeslo Střední Asie - Textil a Šperk - Tereza Hejzlarová. Střední Asie, která je v současném politicko-geografickém významu chápána jako území pěti postsovětských států Uzbekistánu, Tádžikistánu, Kyrgyzstánu, Turkmenistánu a částečně Kazachstánu, ... Textil a Šperk. 0% 0 0. Hodnotit lze až po přihlášení ... O čem je kniha Umění a řemeslo Střední Asie? Střední Asie, která je v současném politicko-geografickém významu chápána jako území pěti postsovětských států Uzbekistánu, Tádžikistánu, Kyrgyzstánu, Turkmenistánu a částečně Kazachstánu, prošla ... Všechny informace o produktu Kniha Umění a řemeslo Střední Asie - Tereza Hejzlarová, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Umění a řemeslo Střední Asie - Tereza Hejzlarová. Umění východní Asie . Titul: Umění východní Asie Autor: Fahrová-Beckerová Gabriele EAN: 9788073912635 ISBN: 978-80-7391-263-5 Nakladatel: Slovart Rok vydání: 2009 Vazba: Vázaný Počet stran: 740 Umění východní Asie - Fahrová-Beckerová Gabriele Grandiózní architektonické komplexy, malířství, umělecké řemeslo a předměty denní potřeby, sochařství, tanec ... Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Katalog předmětový > T > Textilie. Knihy s tématem řemeslo. ... ihned k dispozici (8) přidat kritérium dřevo (2) řemesla (2) šperky (2) architektura (1) Asie (1) botanika (1) dějiny umění (1) historická architektura (1) historie (1) hobby (1) ... Umění a řemeslo Střední Asie textil a šperk 120 K ... Umění a řemeslo Střední Asie textil a šperk 120 K ... Žena, šperk a barvy. Průvodce pro sběratele šperky 800 K ... Komentáře ke slovu šperk » přidat nový komentář ... Umění a řemeslo Střední Asie autor: Hejzlarová Tereza dopor. cena: 290 K ... Hejzlarová, T., 2014. Umění a řemeslo Střední Asie. Textil a šperk. Praha: Filozofic...

INFORMACE

AUTOR
Tereza Hejzlarová
DIMENZE
7,34 MB
NÁZEV SOUBORU
Umění a řemeslo Střední Asie: Textil a Šperk.pdf

POPIS

Střední Asie, která je v současném politicko-geografickém významu chápána jako území pěti postsovětských států Uzbekistánu, Tádžikistánu, Kyrgyzstánu, Turkmenistánu a částečně Kazachstánu, prošla pestrým historickým vývojem, během něhož vstřebávala impulzy různých kulturních vlivů a vytvořila si tak podmínky pro vznik svébytného výtvarného projevu. Umělecký vývoj oblasti si do určité míry udržuje kontinuitu z minulých dob až do současnosti, jež je patrná v tradičních uměleckořemeslných odvětvích. Mezi nejvýznamnější bezpochyby patří textilní tvorba a šperkařství. Za jednu z důležitých etap z hlediska ještě kvalitní uměleckořemeslné produkce lze považovat období od druhé poloviny 19. do počátku 20. století, z něhož máme k dispozici mnoho dokladů, jež se staly základem pro revitalizaci tradičních uměleckých řemesel. Tu nastartovalo vyhlášení nezávislosti na Sovětském svazu v roce 1991, kdy se středoasijské státy v rámci národního sebeuvědomění a hledání nové identity začaly navracet ke kulturním odkazům a tradičním hodnotám.

Chcete si přečíst knihu?Umění a řemeslo Střední Asie: Textil a Šperk ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tereza Hejzlarová. Číst Umění a řemeslo Střední Asie: Textil a Šperk Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY