Proč existuje svět?: Existenciálně detektivní pátrání

Proč existuje svět?: Existenciálně detektivní pátrání - Jim Holt | I15cajalco.com

...pátrání Přidat komentář. Dax. 3 04 ... Proč existuje svět? (Jim Holt) | Detail knihy | ČBDB.cz ... .12.2018. Mnoho povyku pro Nic. ... Proč existuje svět?: Existenciálně detektivní pátrání ... či kosmologickou, nýbrž psanou z živé osobní potřeby a určenou všem, kdo si někdy položili otázky typu „Proč je svět?", „Proč jsem já?", „Existuje Bůh?". ... Autor soustředěně a takřka umanutě zkoumá záhadu existence,... Zobrazit celý text ... Proč existuje svět? Existenciáln ... Proč existuje svět? (Jim Holt) | Detail knihy | ČBDB.cz ... ... Proč existuje svět? Existenciálně detektivní pátrání book. Read 676 reviews from the world's largest community for readers. Titul a podtitul knihy zcela ... Proč existuje svět? : existenciálně detektivní pátrání Subject: 323504543 Created Date: 3/5/2014 1:44:54 PM ... Proč existuje svět? : existenciálně detektivní pátrání ... Posléze se pouští do podrobnějšího pátrání a zkoumá různé aspekty, stanoviska a možná řešení, včetně podotázek typu, co je nicota, v čem spočívá popírání Boha a v čem tzv. ontologický důkaz Boží existence, co je nekonečnost, věčnost, co je ... Proč existuje svět? Začátkem tohoto roku vyšla v nakladatelství Prostor v češtině kniha Jima Holta nazvaná „Proč existuje svět?", kterou autor charakterizoval jako existenciálně detektivní pátrání po odpovědích na otázku „proč existuje něco, spíše než nic." Proč existuje svět? Existenciálně detektivní pátrání; Proč existuje svět? Existenciálně detektivní pátrání ... Posléze se pouští do podrobnějšího pátrání a zkoumá různé aspekty, stanoviska a možná řešení, včetně ...

INFORMACE

AUTOR
Jim Holt
DIMENZE
8,88 MB
NÁZEV SOUBORU
Proč existuje svět?: Existenciálně detektivní pátrání.pdf

POPIS

Titul a podtitul knihy zcela přesně charakterizuje ústřední téma této monografické práce. Nejde o práci odbornou, filozofickou či kosmologickou, nýbrž psanou z živé osobní potřeby a určenou všem, kdo si někdy položili otázky typu „Proč je svět?“, „Proč jsem já?“, „Existuje Bůh?“. Autor soustředěně a takřka umanutě zkoumá záhadu existence, kterou formuluje do základní otázky: „Proč je něco spíše než nic?“ Nejprve provede základní obhlédnutí obzoru, tj. načrtává, jak k záhadě existence přistupovala v dějinách filozofie a teologie. Situace na tomto poli se výrazněji proměnila a vyostřila poté, co byla všeobecně akceptována teorie velkého třesku. Posléze se pouští do podrobnějšího pátrání a zkoumá různé aspekty, stanoviska a možná řešení, včetně podotázek typu, co je nicota, v čem spočívá popírání Boha a v čem tzv. ontologický důkaz Boží existence, co je nekonečnost, věčnost, co je osobní existence a nakonec i smrt. Ačkoliv Holtova kniha čtenáře uvádí do tajů kosmologie, matematiky, filozofie a teologie, je skutečně napsána jako napínavá detektivka. Autor provádí pátrání nejen obrazně, zkoumáním daných otázek, ale také doslovně – vyhledává a zpovídá ty, kteří mají k tématu co říci. A tak nedílnou součástí knihy jsou autorovy návštěvy předních myslitelů a zajímavých osobností současnosti, a zejména jiskřivé rozhovory s nimi – například s filozofem vědy Adolfem Grünbaumem, biologem Richardem Dawkinsem, fyzikem Stevenem Weinbergem, filozofem náboženství Richardem Swinburnem či spisovatelem Johnem Updikem. K mimořádným pozitivům práce patří také Holtův smysl pro humor, osobní ladění celého textu a jeho velké literární nadání. Časopis The New York Times Book Review ji zařadil mezi deset nejlepších knih roku. České vydání vychází s úvodním slovem Tomáše Halíka.

Chcete si přečíst knihu?Proč existuje svět?: Existenciálně detektivní pátrání ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jim Holt. Číst Proč existuje svět?: Existenciálně detektivní pátrání Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY