Chůze po dunách

Chůze po dunách - Kateřina Rudčenková | I15cajalco.com

...iny Rudčenkové Chůze po dunách, která se letos dostala do finálové nominace cen Magnesia Litera ... Chůze po dunách - Kateřina Rudčenková | Elektronická kniha ... ... . Nejen o vítězích v kategorii poezie se rozhodne 8. dubna v přímém přenosu na ČT art. Chůze po dunách (The Walking on Dunes, 2013), inspired by a stay in Latvia, was immediately awarded The Magnesia Litera Prize. Kateřina Rudčenková is very frequent guest of varied literary residencies. She received scholarship in Austria, Germany, Latvia and England for example. V roce 2014 získala je ... Rudčenková, Kateřina : Chůze po dunách ... . She received scholarship in Austria, Germany, Latvia and England for example. V roce 2014 získala její básnická sbírka Chůze po dunách Magnesii Literu za poezii. Kateřina Rudčenková, Praha 2013. Dílo Poezie. Ludwig (Edice současné české poezie, 1999) Není nutné, abyste mě navštěvoval (Edice současné české poezie, 2001) Popel a slast (Edice ... Chůze po dunách. ZDARMA. Zapadlí vlastenci. ZDARMA. The Art of Insight in Science and Engineering. ZDARMA. Sherlock Holmes a případ s trpaslíkem. ZDARMA. Architecture in the anthropocene....

INFORMACE

AUTOR
Kateřina Rudčenková
DIMENZE
12,90 MB
NÁZEV SOUBORU
Chůze po dunách.pdf

POPIS

Básnická kniha Kateřiny Rudčenkové (1976) přináší verše z let 2008–2011. Erotismus, smyslnost, úzkost a samota – stará témata básnířčiných promluv i rozhovorů se světem znějí v těchto verších ještě drásavěji, ještě uhrančivěji. Knihu uzavírá podmanivý básnický cyklus napsaný na plážích „baltské Sahary, mezi dunovišti v sugestivní krajině opuštěných planin s travinami, kde člověk zažívá pocit konce světa, kosmicky nostalgicky“. Kateřina Rudčenková (1976 v Praze) vydala tři básnické sbírky Ludwig (1999), Není nutné, abyste mě navštěvoval (2001) a Popel a slast (2004), knížku povídek Noci, noci (2004) a divadelní hru Niekur (2007), za niž obdržela Cenu Alfréda Radoka a kterou v roce 2008 uvedlo pražské Divadlo Ungelt. Scénické čtení hry Čas třešňového dýmu představilo ve stejném roce Immigrants’ Theatre v New Yorku. Žije v Praze.

Chcete si přečíst knihu?Chůze po dunách ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Kateřina Rudčenková. Číst Chůze po dunách Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY