Kultura renesance v Itálii

Kultura renesance v Itálii - Jacob Burckhardt | I15cajalco.com

...č Benátky, Lucca, Aquilea ... Viac o knihe Kultura renesance v Itálii (Jacob Burckhardt) Po předlouhé odmlce se českým čtenářům dostává do rukou jedno ze základních děl evropské historiografie Kultura renesance v Itálii, které Jacob Christoph Burckhardt vydal roku 1860 a které v dosud jediném českém překladu vyšlo roku 1912 ... Kniha Kultura renesance v Itálii | Knihy pre každého ... . Po předlouhé odmlce se českým čtenářům dostává do rukou jedno ze základních děl evropské historiografie Kultura renesance v Itálii, které Jacob Christoph Burckhardt vydal roku 1860 a které v dosud jediném českém překladu vyšlo roku 1912. Po více než sto letech se tak česká veřejnost může seznámi první znaky renesance se objevily už ve 13. století v Itálii, odkud se rozšířila dále do Evropy; pojem renesance byl údajně prvně použit italským malířem a životopiscem Giorgio Vasarim, a to v 16. století; renesance se začala šířit především mezi bohatými ... Kultura renesance v Itálii - Burckhardt Jacob | Knihy ... ... . Po více než sto letech se tak česká veřejnost může seznámi první znaky renesance se objevily už ve 13. století v Itálii, odkud se rozšířila dále do Evropy; pojem renesance byl údajně prvně použit italským malířem a životopiscem Giorgio Vasarim, a to v 16. století; renesance se začala šířit především mezi bohatými měšťany Kultura. Kultura v Itálii byla v největším rozkvětu v období renesance. Pojmem renesance (též renezance) je označován umělecký sloh a historická epocha trvající od 14. do 17. století.Vyznačoval se mj. zesvětštěním, individualismem a návratem k antice. • Kultura renesance v Itálii Jedno ze základních děl evropské historiografie Kultura renesance v Itálii, které Jacob Christoph Burckhardt vydal ro... Itálie je rozdílná nejen geograficky, ale také klimaticky, což ovlivňuje rozdílnost fauny a flory v různých oblastech. V Alpách objevíme typicky horské živočichy a rostliny, v jižnějších a nižších polohách se vegetace mění na typicky středomořskou. Fauna a flora Itálie je tak velice rozmanitá.. Ochrana přírody v Itálii. K rizikům regionálního rázu patří ... Kultura renesance v porovnaj ceny v 9 obchodoch od 16.61 spoznaj overené obchody prečítaj recenzie skontroluj popis a parametre vyber najlepšiu ponuku kúp KULTURA RENESANCE V ITÁLII (JACOB BURCKHARDT) najlacnejšie v overenom obchode s dopravou zadarmo do 24h cez NajNakup.sk Renesanční architektura v českých zemích. Zatímco v Itálii je období rané renesance od roku 1420 do 1500, k nám se dostává až na konci 15. století. V této době je u nás současně pozdní gotika. Od roku 1540 do 1580 nastává vrcholné období renesance. Do roku 1620 trvá pozdní renesance a manýrismus....

INFORMACE

AUTOR
Jacob Burckhardt
DIMENZE
9,85 MB
NÁZEV SOUBORU
Kultura renesance v Itálii.pdf

POPIS

jedno ze základních děl evropské historiografie Kultura renesance v Itálii, které Jacob Christoph Burckhardt vydal roku 1860 a které v dosud jediném českém překladu vyšlo roku 1912. Po více než sto letech se tak česká veřejnost může seznámit s ojedinělou prací švýcarského kulturního historika a spisovatele, jež nejenže zásadně přispěla k pochopení epochy renesance, nýbrž dodnes významně ovlivňuje to, jakým způsobem toto historické údobí vnímáme. Plastický obraz renesance, jaký před více než sto padesáti lety Burckhardt vytvořil, dosud žádný podobně vyčerpávající syntetizující pohled nenahradil. Burckhardtova kniha ale není klasickým historiografickým dílem tradičního typu. Svým zaměřením a stylem náleží do oboru – v době Burckhardtova života ještě prakticky neznámého a v naší době, posedlé kultem specializace, již sotva pěstovaného –, který jeho průkopník nazývá „kulturní dějiny“. Burckhardt ovšem kulturu a umění chápe v jejich plném smyslu. „Kulturou,“ píše David Bartoň v doslovu k českému vydání, „se u Burckhardta nazývá všechno: politika, hospodářství i kuplířství a sport, stejně jako třeba krajinomalba.“ Umění je pak v širokém smyslu „mistrovství v každém oboru kultury“. Burckhardt vykládá každý aspekt italské renesanční společnosti jako svého druhu umělecké dílo. Uměleckým dílem je i samotný tehdejší stát, na který autor nahlíží jako na umný, racionální výtvor, přičemž idea racionální a promyšlené konstrukce, jejíž projevy jsou patrné ve všech oblastech tehdejší italské společnosti, je právě tím, co je pro období renesance příznačné v protikladu k představě státu a společnosti jako organického společenství, která dle Burckhardta charakterizuje spíše feudální stát středověku.

Chcete si přečíst knihu?Kultura renesance v Itálii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jacob Burckhardt. Číst Kultura renesance v Itálii Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY