Halucinace

Halucinace - Oliver Sacks | I15cajalco.com

...allucinose. Media in category "Hallucination" The following 17 files are in this category, out of 17 total ... Hypnagogické halucinace - Wikipedie ... . Play media (1-5) Waarom zie of hoor je soms iets wat er helemaal niet is-.webm 14 min 28 s, 1,920 × 1,080; 238.31 MB. Halucinace optické [upravit | editovat zdroj] Extrakampinní - nemocný je schopen vidět věci mimo své zorné pole, popř. dosah svého smyslového orgánu (Svoboda, et. al. 2012). Vidí tedy například, co se děje za jeho zády, aniž by se otočil, vidí na extrémní vzdá ... Hallucination - definition of hallucination by The Free ... ... . 2012). Vidí tedy například, co se děje za jeho zády, aniž by se otočil, vidí na extrémní vzdálenosti apod. Halucinace a bludy jsou poruchami vnímání a myšlení, které mají vliv i na prožitky a jednání nemocného člověka.Vyskytují se v souvislosti s různými především psychiatrickými (psychotickými) chorobami, ale také alkoholovou a drogovou závislostí.. Halucinace. Halucinace patří mezi nejzávažnější poruchy smyslového vnímání, klamné vjemy vznikají nezávisle na ... The u/halucinace community on Reddit. Reddit gives you the best of the internet in one place. Halucinace mohou být vnímány i prostřednictvím části těla. Člověk si může myslet, že se jeho tělo hýbe, ohýbá či vlní. Může mít také pocit, že například slyší, jak si povídá jeho žaludek či koleno. Nejhorší na této poruše vnímání je to, že člověk tomu všemu věří a není schopen pochopit, že to co ... hallucinate definition: 1. to seem to see, hear, feel, or smell something that does not exist, usually because you are ill…. Learn more. Halucinace se mohou vyskytnout u většiny duševních chorob, ovšem zvláště u schizofrenie, parafrenie, psychické epilepsie, senilní psychózy -demence, deprese, paranoidní psychózy. Dále jsou typické halucinace při intoxikacích, zejména u alkoholového ...

INFORMACE

AUTOR
Oliver Sacks
DIMENZE
9,67 MB
NÁZEV SOUBORU
Halucinace.pdf

POPIS

Halucinace kdysi platily za královskou cestu do nevědomí. Nejedna kultura je, spolu se sny, považuje za zvláštní, vyšší stav vědomí a snaží se je aktivně navozovat pomocí duchovních cvičení, meditace, drog nebo odloučení. Soudobá západní kultura však v halucinacích vidí spíše příznak šílenství nebo znamení, že se s mozkem děje něco hrozného. Tento postoj dokládá i role, již hrály v čarodějnických procesech. Tyto prožitky se totiž naší každodennosti vymykají natolik, že závažně zpochybňují náš zažitý pohled na svět. Halucinace mají mnoho podob a příčin – mohou souviset s očními potížemi, se spánkovou obrnou, migrénou, mohou být jednoduché nebo složité, hudební nebo hlasové. Mohou to být halucinace fantomových údů po amputaci končetiny, halucinace sebe samého neboli halucinace dvojníka, jakéhosi alter ega. Za jejich vznik může například epilepsie, vysoké horečky v dětství, cukrovka, plicní choroby, otrava alkoholem či abstinenční syndrom. Jsou snad geometrické vzory, jež vídáme při migréně a dalších stavech, předobrazem motivů, které známe z výtvarných děl Austrálců? Mohou být plodem halucinací i elfové, skřítci, šotci a víly našich lidových tradic? Jsou děsivé halucinace nočních můr inspirací pro naše představy démonů, čarodějnic či zlomyslných mimozemšťanů? Podílejí se „extatické“ epileptické záchvaty, jimiž trpěl například Dostojevskij, na vzniku konceptu božství? Posiluje nehmotnost halucinací naši víru v duchy a přízraky? Proč všechny známé kultury hledaly a nacházely halucinogenní drogy a používaly je k posvátným účelům?

Chcete si přečíst knihu?Halucinace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Oliver Sacks. Číst Halucinace Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY