Královna Dagmar: Česká princezna, milovaná panovnice dánského lidu

Královna Dagmar: Česká princezna, milovaná panovnice dánského lidu - Hana Whitton | I15cajalco.com

...lidu / Autor Whitton , Hana , 1950 - Vydáno 2013 Hana Whitton: Královna Dagmar ... David Copperfield PDF Online - Prazska PDF ... . Markéta Přemyslovna se do dánského krále Valdemara II. zamilovala na první pohled a ochotně přijala nabídku stát se jeho chotí i přijmout tradiční jméno dánských královen - Dagmar. Valdemar cítí, že potkal ženu, kterou nevede zištnost, ale čistá láska. Založením kláštera se proslavila i Mlada, dcera Boleslava I. Další Přemyslovna Markéta se stala dánskou královnou Dagmar, i po mnoha s ... WHITTON, Hana : Královna Dagmar ... . Další Přemyslovna Markéta se stala dánskou královnou Dagmar, i po mnoha staletích v Dánsku neobyčejně uctívanou. Eliška Přemyslovna se jako jediná z dcer stala sama českou královnou, ale sňatek s Janem Lucemburským jí osobní štěstí nepřinesl. Královna Dagmar. Česká princezna, milovaná panovnice dánského lidu - Hana Whitton e-kniha Markéta Přemyslovna se do dánského krále Valdemara II. zamilovala na první pohled a ochotně přijala jeho nabídku stát se jeho chotí a přijmout tradiční jméno dánských královen - Dagmar. Královna Dagmar (Česká princezna, milovaná panovnice dánského lidu) ... EPUB. MOBI. E-kniha. E-kniha. Okamžite na stiahnutie. Markéta Přemyslovna se do dánského krále Valdemar II zamilovala na první pohled a ochotně přijala jeho nabídku stát se jeho chotí a přijmout tradiční jméno dánských královen - Dagmar. Valdemar ......

INFORMACE

AUTOR
Hana Whitton
DIMENZE
8,71 MB
NÁZEV SOUBORU
Královna Dagmar: Česká princezna, milovaná panovnice dánského lidu.pdf

POPIS

Úchvatný román o životě české princezny Markéty Přemyslovny, dcery Přemysla Otakara I. a Adléty Míšeňské. V době v níž žila se sváděl boj o mocenské rozdělení Evropy - byly to převratné, ale značně nebezpečné časy, které poznamenaly i Markétin osud. Za svůj poměrně krátký život (zemřela v sedmadvaceti letech při porodu druhého dítěte) se však významně zapsala nejen do českých, ale zejména do evropských dějin. Získala si srdce dánského lidu svou dobrotou a laskavostí a také nevšední krásou. Přijala tradiční jméno dánských královen - Dagmar - poté, co se vdala za dánského krále Valdemara II., řečeného Vítězný. Autorka mistrně popisuje na pozadí historických událostí důležitou a nepostradatelnou roli žen, jež stály po boku svých manželů a otců při tom, když se tvořily dějiny. Je holdem laskavé, moudré a krásné Markétě, která našla svůj domov až v dalekém Dánsku a vepsala se do jejich srdcí jako "dobrá královna, přicházející ze slavné české země". Letos, v roce 2013, si dánští poddaní vzpomněli s láskou, úctou a pietou osmistého výročí úmrtí své nezapomenutelné a nezapomínané královny Dagmar - české princezny.

Chcete si přečíst knihu?Královna Dagmar: Česká princezna, milovaná panovnice dánského lidu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hana Whitton. Číst Královna Dagmar: Česká princezna, milovaná panovnice dánského lidu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY