Rozpomínky. Co na sebe vím

Rozpomínky. Co na sebe vím - Milan Uhde | I15cajalco.com

...zájem, neboť jde o muže spojeného se „zlatými šedesátými", básníka, ale hlavně dramatika, publicistu a nakonec i špičkového polistopadového pravicového politika ... Milan Uhde + Milan Kosmák: Co na sebe vím? | Divadlo ... ... . Memoáry přitahují už jeho postojem, který je silně sebekritický ... Rozpomínky. Co na sebe vím jsou svým stylem, literární kvalitou a upřímností mimořádné. Milan Uhde v nich prožitou minulost neidealizuje a neretušuje, vzpomíná a přemýšlí o ní vždy „ostny směrem k sobě". O své chyby a omyly se otevřeně dělí se čtenáři, což je v kontextu memoárové literatury více než vzácné. Kniha nazvaná Rozpomínky. Co na sebe vím vznikala té ... Kniha Rozpomínky. Co na sebe vím - Trh knih - můj ... ... . O své chyby a omyly se otevřeně dělí se čtenáři, což je v kontextu memoárové literatury více než vzácné. Kniha nazvaná Rozpomínky. Co na sebe vím vznikala téměř šest let: od roku 2007 do loňska. „Postupné ukázky jsem tiskl převážně v Divadelních novinách. Nebýt tedy šéfredaktora Jana Koláře, pravděpodobně bych se do vzpomínkové knihy nepustil," říká Uhde s tím, že touto obsáhlou bilancí rozhodně nic neuzavírá. Hledáte Rozpomínky. Co na sebe vím od Milan Uhde? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR...

INFORMACE

AUTOR
Milan Uhde
DIMENZE
12,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rozpomínky. Co na sebe vím.pdf

POPIS

Obsáhlé paměti dramatika, prozaika, básníka a politika Milana Uhdeho jsou mimořádně cenným svědectvím o české a moravské kultuře a společnosti celé druhé poloviny 20. století. Jsou spojeny s Brnem, autorovým městem, a s jeho literárním a divadelním životem. Milan Uhde je ve svých vzpomínkách detailně přesný, vypovídá o svém dětství a rodinném zázemí, o svých studiích a literární tvorbě, podává jedinečný vhled do redakčního života časopisu Host do domu a zachycuje svou spolupráci s divadlem. Důležitou částí knihy je líčení tíživých let normalizačních a činnosti zakázaných spisovatelů v té době. Autor pojednává též o svém působení v české politice v devadesátých letech. Kniha je svým stylem, vysokou literární hodnotou a současně i upřímností a otevřeností mimořádná, patří k nejcennějším memoárovým svědectvím napsaným u nás v posledních dvaceti letech.

Chcete si přečíst knihu?Rozpomínky. Co na sebe vím ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Milan Uhde. Číst Rozpomínky. Co na sebe vím Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY