Češi u Tobruku

Češi u Tobruku - František Emmert | I15cajalco.com

...e od 11. dubna ... U Tobruku krváceli i Češi Tobrucká pevnost byla německé válečné mašinerii během druhé světové války nesmírně bolestivým trnem v oku ... Češi u Tobruku Auditorium s.r.o. - oblibeneknihy.cz ... . V jejích zákopech plných písečných blech dýchali také českoslovenští vojáci, z nichž někteří přišli o život. ... O Češích a Slovácích, kteří u Tobruku bojovali, se svět dozvěděl až v roce 2008, kdy se v kinech začal promítat film Tobruk režiséra Václava Marhoula. Diváci tohoto snímku mohli zaznamenat mimo jiné to, že Češi a Slováci o tento libyjský přístav bojovali v rámci polské brigády. Jsou tak - vedle českýc ... Češi u Tobruku od 111 Kč - Heureka.cz ... . Diváci tohoto snímku mohli zaznamenat mimo jiné to, že Češi a Slováci o tento libyjský přístav bojovali v rámci polské brigády. Jsou tak - vedle českých letců z polských peruti RAF - ojedinělým příkladem ... Češi u Tobruku | Foto: wikipedia Praha/Tobruk - Tvrdí a odhodlaní, ale taky nevídaně skromní a vlastně dost nenápadní kluci. Tak charakterizuje české bojovníky od Tobruku Jindřich Marek z Vojenského historického ústavu. Češi u Tobruku. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Všechny informace o produktu Kniha Češi u Tobruku, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Češi u Tobruku. Češi u Tobruku od 111 Kč - Heureka.cz Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. U k á z k a k n i h y z i n t e r n e t o v é h o k n i h k u p e c t v í w w w . k o s m a s . c z , U I D : K O S 1 9 0 2 0 2 „Toto je posvátná půda, neboť zde leží ti, kteří zem...

INFORMACE

AUTOR
František Emmert
DIMENZE
11,33 MB
NÁZEV SOUBORU
Češi u Tobruku.pdf

POPIS

Kniha přináší osobní autentické výpovědi mužů, kteří v roce 1941 bojovali v řadách československého 11. pěšího praporu u obklíčeného libyjského města Tobruk a společně s ostatními spojeneckými vojáky ho ubránili před německo-italskou přesilou. Součástí publikace je historizující komentář k tehdejším událostem a také přehledná historie československé jednotky na Středním východě. Kniha rovněž obsahuje dosud nepublikované fotografie československých vojáků během jejich výcviku v Palestině a Egyptě i během jejich bojového nasazení v Sýrii a na severoafrické frontě.

Chcete si přečíst knihu?Češi u Tobruku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Emmert. Číst Češi u Tobruku Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY