Morálka lidské mysli

Morálka lidské mysli - Jonathan Haidt | I15cajalco.com

...ž si s tím musíme nějak poradit." Morálka lidské mysli je zrozumiteľný text plný príkladov potvrdzujúcich silnú imagináciu výskumníkov ... Morálka lidské mysli - Jonathan Haidt | Databáze knih ... . Modelové situácie založené na spornej morálke ľudí uvádzajú respondentov do stavu, v ktorom musia zapochybovať o vlastnom úsudku, nedá sa však neobdivovať originalita vymyslených príbehov. Kniha Morálka lidské mysli (Jonathan Haidt) - rýchle dodanie knižky a nízku cenu so zľavou nájdete na Preskoly.sk. Neváhajte a inšpirujte sa množstvom kníh v najobľúbenejšom internetovom kníhkupectve na Slovensku. Kniha: Morálka lidské mysli (Jonath ... Morálka lidské mysli od 354 Kč - Heureka.cz ... .sk. Neváhajte a inšpirujte sa množstvom kníh v najobľúbenejšom internetovom kníhkupectve na Slovensku. Kniha: Morálka lidské mysli (Jonathan Haidt). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Kniha: Morálka lidské mysli -- Proč lidi rozděluje politika a náboženství - Jonathan Haidt. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Jonathan Haidt: Morálka lidské mysli: proč lidstvo rozděluje politika a náboženství.Přel. Helena Čížková, Dybbuk, Praha, 2013, 477 s.. Co udělat s člověkem, které má pravidelný pohlavní styk s čerstvě zakoupenými těly mrtvých kuřat, která následně uvaří a sní?...

INFORMACE

AUTOR
Jonathan Haidt
DIMENZE
12,71 MB
NÁZEV SOUBORU
Morálka lidské mysli.pdf

POPIS

Proč jsou v lidském jednání a rozhodování takové rozdíly? Jakou roli hraje v našem uvažování a rozhodování morálka? Tyto nelehké otázky, i to jak lidé dospívají ke svým názorům na politická, ale i mnohá další důležitá témata, zkoumá ve svém bestselleru psycholog Jonathan Haidt. Nejdříve shrnuje teorie starých filozofů a postupně se dostává až k současnosti, kdy spolu soupeří dva názory na původ morálky: Je morálka vrozená, nebo je dána především zkušenostmi, jež získáváme v dětství? Pokud je vrozená, tak jak to, že se lidské pohledy na různá morální témata napříč kulturami liší? A pokud je získaná, čím to, že v ní lze bez ohledu na rozdílnost kultur vystopovat určitý opakující se vzorec? Skutečnost je spíš taková, že naše morální úsudky jsou výsledkem intuice a rozumové uvažování přichází až dodatečně. Jsme tedy spíše cosi jako „intuitivní právníci“ – své rozumové uvažování nepoužíváme k nacházení pravdy, ale k k tomu, abychom obhájili názor, jejž vytvořila naše intuice. Haidt svůj odborný text velice čtivě prokládá vyprávěním o svém životě. Přibližuje své dětství, jež ho nasměrovalo k levici a liberalismu, i studijní pobyt v Indii, který ho přiměl vystoupit z navyklého stereotypu. Popisuje pět základů morálky a vysvětluje, proč sympatizantům levice záleží především na dvou z nich a proč se naopak morálka příznivců pravice většinou opírá rovnoměrně o všech pět základů. A přibližuje i to, jaká nedorozumění z toho vznikají. Dokáže tato kniha zúžit zvětšující se propast mezi individualistickými a sociocentrickými společnostmi a potažmo i mezi politickou levicí a pravicí?

Chcete si přečíst knihu?Morálka lidské mysli ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jonathan Haidt. Číst Morálka lidské mysli Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY