Vlk samotář: Kniha o životě a smrti německého ponorkovného esa

Vlk samotář: Kniha o životě a smrti německého ponorkovného esa - Timothy P. Mulligan | I15cajalco.com

...í hvězdy, to nikterak neoslabuje. ... Novela německého zákoníku dává ovšem právo výběru pouze lidem, kteří se narodí s mužskými i ženskými ... Militaria - Tématický server v oboru vojenství ... ... Knížka o životě po smrti. Slovník současné češtiny + CD-ROM. ... Sovětská esa na lavočkinech. Slovník cizích slov pro nové století ... Opus Magnum: Kniha o sakrální geometrii, alchymii, magii, astrologii, kabale a tajných společnostech v Českých zemích. Na podzim roku 2017 byla vydána jeho kniha o celém životě Tomáše Holého Jmenuju se Tomáš. Kniha obdržela několik cen, včetně Magnesie Litera 20 ... Vlk samotář - Timothy P. Mulligan | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Na podzim roku 2017 byla vydána jeho kniha o celém životě Tomáše Holého Jmenuju se Tomáš. Kniha obdržela několik cen, včetně Magnesie Litera 2018 - Ceny čtenářů. Spratci Mladá ... Mulligan, Timothy Patrick, Vlk samotář : život a smrt ponorkového esa Wernera Henkeho / Timothy P. Mulligan ; [z anglického vydání ... přeložil Jiří Dolanský]. -- Vyd. 1. Praha : Elka Press, 2009. Velká kniha o malých bunkrech: Československé lehké opevnění 1936-1938. Jak si hraje obr s blechou. ... Knížka o životě po smrti. Zakletá říše: Apple po smrti Steva Jobse. ... Vlk. Sestřenky: Sestřenky 1. Kvalita v sociální práci a sociálních službách. Agogh. Deník - řekněte jim že sametová: zápisky studentského vůdce o životě a aktivitách před Sametovou revolucí ... Diář síly 2016: Vlk. Moje první knihovnička - 10 leporel. ... Posel smrti - kniha třetí ... This banner text can have markup.. web; books; video; audio; software; images; Toggle navigation Esa na Bf109 na východní frontě ... Onen svět: Představy lidstva o životě a smrti od Egyptské knihy mrtvých po současnost. Vláda emigrantů ... """Nudná"" kniha o životě" Komfort mag 7: Na hrani....

INFORMACE

AUTOR
Timothy P. Mulligan
DIMENZE
4,18 MB
NÁZEV SOUBORU
Vlk samotář: Kniha o životě a smrti německého ponorkovného esa.pdf

POPIS

V této knize je popsán příběh německého ponorkového esa z druhé světové války Wernera Henkeho, jenž se svou ponorkou U-515 potopil víc plavidel (24 obchodních a 2 válečné lodě), než kterýkoli německý ponorkový velitel v období po září 1942. Henke, krajně nezávislá osobnost, byl téměř degradován a propuštěn z válečného námořnictva, aby se pak stal jedním z jeho největších hrdinů. Dva týdny po tom, co jej Hitler vyznamenal jedním z nejvyšších řádů, se Henke střetl s gestapem, aby bránil své přátele. Jádro této knihy tvoří vylíčení, jak a proč jeho život skončil na ostnatém drátě oplocení zajateckého tábora u Washingtonu, D.C. - Henke byl jediný velitel ponorky zastřelený ve Spojených státech při pokusu o útěk. Když Mulligan zkoumá prostředí a postoje posádky - včetně jejích názorů na Hitlera a na zacházení s Židy - vrhá nové světlo na muže tvořící elitu Hitlerova wehrmachtu. Příběh U-515 má také úzký vztah k celkovému vedení ponorkové války, včetně zhodnocení strategie Karla Dőnitze, vlivu technických inovací a příspěvků spojenecké odposlechové výzvědné služby. Aby autor mohl sepsat tento příběh, strávil šest let pátráním v německých, amerických a britských archivech a rozhovory s Henkeho přáteli, protivníky a členy jeho posádky. Výsledkem není jen popis Henkeho života, ale i detailní historie úspěšné ponorky a její posádky v boji proti zdrcující přesile. Kniha je doplněna dokumentárními fotografiemi.

Chcete si přečíst knihu?Vlk samotář: Kniha o životě a smrti německého ponorkovného esa ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Timothy P. Mulligan. Číst Vlk samotář: Kniha o životě a smrti německého ponorkovného esa Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY