Král Ferdinand V. Dobrotivý: a jeho doba

Král Ferdinand V. Dobrotivý: a jeho doba - Karel Sabina | I15cajalco.com

... informace o produktu Kniha Král Ferdinand V ... Král Ferdinand V. Dobrotivý - Sabina Karel - knihkupectví ... ... . Dobrotivý, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Král Ferdinand V. Dobrotivý. 1875 - Král Ferdinand V. Dobrotivý a jeho doba. Původní román z nejnovějších časů Původní román z nejnovějších časů vydáváno též jako Z nedávných časů nebo Krvavý svatodušní týden roku 1848. Ferdinand I. (V.) Dobrotivý, rakouský císař a český a uherský král z dynastie habsbursko-lotrinské.Že by Ferdinand Dobrotivý někdy nastoupil ... Historie.cs: Ferdinand V. Dobrotivý — Česká televize ... .Že by Ferdinand Dobrotivý někdy nastoupil na habsburský trůn, se příliš nepočítalo - důvodem jsou Ferdinandovy slabší duševní dispozice (trpí od dětství epileptickými záchvaty a je do určité míry prostoduchý), krom toho trpí dědic habsburského panství ... Karel Sabina: Král Ferdinand V Dobrotivý a jeho doba , Původní román z nejno-vejsíchcasů. Edd. Michal Charypar a Lenka Kusáková. Praha, Academia 2013. 951 + xlvii stran. Rozsáhlé a různorodé dílo Karla Sabiny skrývá - navzdory mnohaleté pozor-nosti literárních historiků stále ještě nejedno překvapení. Jedním z nich O čem je kniha Král Ferdinand V. Dobrotivý? Svazek přináší širší veřejnosti dosud neznámý román z klasického období české literatury, dějově zasazený do 30. - 40. let 19. století a vrcholící revolučním rokem 1848. Král Ferdinand V. Dobrotivý a jeho doba. SABINA Karel. dostupnost neznámá ... Král Ferdinand V. Dobrotivý - Sabina Karel - Svazek přináší širší veřejnosti dosud neznámý román z klasického období české literatury, dějově zasazený do 30. - 40. let 19. století a vrcholící revolučním rokem 1848. Jde o rozsáhlou společensko-politic Ferdinand I. Dobrotivý (jako uherský a český král Ferdinand V., 19.dubna 1793 Vídeň - 29. června 1875 Praha) z habsbursko-lotrinské dynastie byl rakouský císař v letech 1835-1848, král uherský, (poslední korunovaný) český král, markrabě moravský atd. Ferdinand, který vešel do dějin s přízviskem Dobrotivý, byl tou dobou již korunován v Rakousku a přijal i korunovační klenoty maďarské. Stal se zároveň posledním českým králem se vším všudy, protože ani jeden z jeho dvou nástupců se již Svatováclavskou korunou korunovat nenechal. Král Ferdinand V. Dobrotivý a jeho doba. Dům vrácené ozvěny. Sny gramatik, záře písmen. Zasvěcení ... V zalidněných výjevech z pražské královské korunovace Ferdinanda V. v r. 1836 nebo později ve scénách z revolučních bojů se střetávají postavy z nejrůznějších společenských vrstev od císařského dvora až po české vlastenecké kruhy, postavy z lidu a dokonce z pražského podsvětí. Král Ferdinand V. Dobrotivý. ... V zalidněných výjevech z pražské královské korunovace Ferdinanda V. v r. 1836 nebo později ve scénách z revolučních bojů se střetávají postavy z nejrůznějších společenských vrstev od císařského dvora až po české vlastenecké kruhy, postavy z lidu a doko...

INFORMACE

AUTOR
Karel Sabina
DIMENZE
6,78 MB
NÁZEV SOUBORU
Král Ferdinand V. Dobrotivý: a jeho doba.pdf

POPIS

Svazek přináší širší veřejnosti dosud neznámý román z klasického období české literatury, dějově zasazený do 30. – 40. let 19. století a vrcholící revolučním rokem 1848. Jde o rozsáhlou společensko-politickou fresku, v níž jsou zachycena všechna prostředí císařského Rakouska včetně Vídně, Prahy, Uher, Slovenska, polské i ukrajinské Haliče a Itálie.V zalidněných výjevech z pražské královské korunovace Ferdinanda V. v r. 1836 nebo později ve scénách z revolučních bojů se střetávají postavy z nejrůznějších společenských vrstev od císařského dvora až po české vlastenecké kruhy, postavy z lidu a dokonce z pražského podsvětí. Dílo pochází ze závěrečného tvůrčího období Karla Sabiny (1813 – 1877), který byl nucen žít na okraji kulturní společnosti poté, co byla veřejně odhalena jeho konfidentní spolupráce s rakouskou policií. Čtivě a poutavě napsaný text proto bilancuje působení romantické generace včetně deziluze z nezdařené revoluce a nepochybně obsahuje řadu autentických vzpomínek a názorů autora.

Chcete si přečíst knihu?Král Ferdinand V. Dobrotivý: a jeho doba ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Sabina. Číst Král Ferdinand V. Dobrotivý: a jeho doba Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY