A to si pak můžeš říkat, co chceš

A to si pak můžeš říkat, co chceš - Pavel Novotný, | I15cajalco.com

...m si tahala k sobě do bytu a zkoušela, jestli dou ... A to si pak můžeš říkat co chceš . - Husinec, Prachatice ... ... . A to si pak můžeš říkat, co chceš (978-80-7438-089-1) Kniha - autor Pavel Novotný; Hana Skalická, 144 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Tato kniha vznikla na základě audionahrávek jednoho překotného vyprávění. Promlouvá zde Helena Skalická, neobyčejně živelná a houževnatá bytost, pozoruhodná výtvarnice. Pavel Novotný (* 1. prosince 1976) je básník, překladatel, germani ... A to si pak můžeš říkat, co chceš - Pavel Novotný, Hana ... ... . prosince 1976) je básník, překladatel, germanista, pedagog, působí na Katedře německého jazyka při Technické univerzity v Liberci.Je autorem řady básnických sbírek, například „Havarijní řád", „Tramvestie" nebo „Zevnitř", společně s Helenou Skalickou napsal prózu „A to si pak můžeš řikat, co chceš". Jestli chceš . Čtyřicátník Roar narazí při kondičním běhu v lese na osmatřicetiletou ženu, která se stejně jako on ztratila. Je říjen, dvojici zaskočí brzký soumrak a oba běžci jsou nakonec nuceni strávit v lese mnohem víc času, než chtěli. Roar mezitím vyslechne ženin životní příběh. Říkat a dělat si, co chceš? Možná jsme si demokracii přebrali špatně, soudí Jágr. Co je zapotřebí k tomu, aby se česká mládež výkonnostně zvedla? ... Pacina také zmínil, že děti, kterým rodiče dovolují příliš, jako by jim umetají cestu, pak nejsou připravené na život. Neumějí se poprat s neúspěchem. „Můžeš se klidně tvářit, jakože posloucháš, co ti tvoje matka říká, ale dělej opak. Když budeš vždycky dělat opak, bude se ti dařit dobře. Dělej si, co chceš, ale střez se píle." — Erlend Loe norský romanopisec 1969 Za radiofonickou kompozici Vesmír získal prestižní ocenění Prix Bohemia Radio 2010. Nakladatelství Dybbuk vydalo letos na podzim jeho knihu napsanou společně s výtvarnicí Hanou Skalickou A to si pak můžeš říkat, co chceš. „Pavel Novotný svou důsledností a umanutostí je v české literatuře zjevem ojedinělým....

INFORMACE

AUTOR
Pavel Novotný,
DIMENZE
5,55 MB
NÁZEV SOUBORU
A to si pak můžeš říkat, co chceš.pdf

POPIS

Tato kniha vznikla na základě audionahrávek jednoho překotného vyprávění. Promlouvá zde Helena Skalická, neobyčejně živelná a houževnatá bytost, pozoruhodná výtvarnice. Prožila toho víc než dost: kruté dětství, nesčetné pobyty v ústavech a blázincích, každodenní vození mrtvol do márnice, metráky cigaret a hektolitry alkoholu, život mezi feťáky a bezdomovci, vegetování v nejrůznějších doupatech. Helena o tom všem mluví jaksi mimochodem, bez náznaku sebelítosti, s drsným humorem. S ničím se nepáře, ani s vyprávěním; výsledné texty byly postupně lepeny z různých verzí, fragmentů či zdánlivých maličkostí. Poskytují jeden z klíčů k Heleniným neobyčejným kresbám a malbám. Tohle si pamatuj, že v televizi je toho spousta: hlavně měď, hlinik a železo. Ty lepší kousky sem si tahala k sobě do bytu a zkoušela, jestli dou. A mezi svátkama vánočníma, to se televize válely na každym rohu, protože lidi kupujou televize jak šílený, a to ti garantuju, že kolem Vánoc sou blázince dycky přeplněný, protože lidi si kupujou ty televize na dluh, až z toho přijdou o byt, rupne jim v kouli a skončej v Kosmonosích.

Chcete si přečíst knihu?A to si pak můžeš říkat, co chceš ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Novotný,. Číst A to si pak můžeš říkat, co chceš Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY