Marienthal: Sociografie komunity nezaměstnaných

Marienthal: Sociografie komunity nezaměstnaných - Marie Jahoda, | I15cajalco.com

...aro & Léto 2014 Spring & Summer 2014. Back listi jaro leto 2014 2013_Sestava 1 7 ... Jahoda Marie a kolektív - Marienthal. Sociografie komunity ... ... .5.2014 13:17 Stránka 4. VÝBĚR Z PRODUKCE / BACKLIST SELECTION 2.4.1 Sociologická studie Marienthal - sociografie komunity nezaměstnaných ..... 25 2.5 Československo ... Marienthal Hanse Zeisela, Marie Jahody a Paula F. Lazarsfelda a studie Mirry Komarovsky The Unemployed Man and His » Marienthal: Sociografie komunity nezaměstnaných » Heráci. PARTNEŘI. Certifikovaný obchod. Československá bibliografická databáze » ... Marienthal | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . PARTNEŘI. Certifikovaný obchod. Československá bibliografická databáze » Projekt EOD » Provozovatelem www.dobre-knihy.cz je společnost DOBRÉ KNIHY s.r.o., web vyrobil Public Fun s.r.o.. 1. Vyberete si platbu přes Twisto a dokončete objednávku. ... Marie Jahoda - lebensgeschichtliche Protokolle der arbeitenden Klassen 1850-1930, Dissertation 1932: Marienthal the sociography of an unemployed community: Models of doom : a critique of The limits to growth: parados de Marienthal sociografía de una comunidad golpeada por el desempleo: Psicoanalisis del antisemitismo: Race Relations and mental ... Knihovna společenských věd T. G. Masaryka v Jinonicích je jednou z knihoven Univerzity Karlovy a vznikla sloučením původních katederních knihoven. Najdete nás v prostorách jinonického areálu UK Prežívanie nezamestnanosti u mužov a žien. Aktuálna situácia vo svete so sebou priniesla veľa neistoty. Aký dopad majú rodové rozdiely v situácii nezamestnanosti?...

INFORMACE

AUTOR
Marie Jahoda,
DIMENZE
11,49 MB
NÁZEV SOUBORU
Marienthal: Sociografie komunity nezaměstnaných.pdf

POPIS

Nezaměstnanost je naléhavým problémem dnešní doby. Má sociální, ekonomické, psychologické i zdravotní důsledky. Kniha prezentuje první velký výzkum k tomuto tématu. Patří ke klasické moderní sociálně vědecké analýze, metodicky a obsahově má příkladný význam i pro dnešní výzkum nezaměstnanosti. V terénním výzkumu byly využity kvalitativní i kvantitativní metody s cílem zachytit komplexní způsoby prožívání ztráty práce dělníků v obci Marienthal, poblíž Vídně. Použitá metoda zúčastněného pozorování je jednou z nejvýznamnějších metod etnografie. Studie podává komplexní popis psychosociálních následků dlouhodobé nezaměstnanosti pro postižené rodiny a pro celé vesnické společenství v Marienthalu. Studie známá jako "Marienthal" se stala "klasickou" četbou generací studentů sociologie a odvolávají se na ni jak odborníci zabývající se otázkami nezaměstnanosti, tak i sociologové studující rodinu a také zastánci měření v sociologii vyznávající kvalitativní výzkumné metody. Míru vlivu této knihy na rakouské prostředí dokládají přehledové studie nezaměstnanosti ukazující, že právě Rakousko má jednu z nejnižších úrovní nezaměstnanosti (4 %).

Chcete si přečíst knihu?Marienthal: Sociografie komunity nezaměstnaných ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marie Jahoda,. Číst Marienthal: Sociografie komunity nezaměstnaných Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY