Alžírsko: Krize 90. let

Alžírsko: Krize 90. let - Zdeněk Beránek | I15cajalco.com

...ím příchodu měnové krize. ANTIKVARIÁT A ZLEVNĚNÉ KNIHY (0) Archeologie (81) Architektura (67) Artur Schopenhauer (14) Bernard Bolzano (9) Biologie (326) Český jazyk a literatura (83) Chemie (59) Chemie (40) Cizí jazyky (503) Divadlo (44) Domácí kutilové, řemesla (0) Ekologie (82) Ekonomie (154) Film (34) Filologie, Jazykověda (107) Friedrich Nietzsche (30 ... Krize | Srovnanicen.cz ... ... Alžírsko se ve středu poprvé po dvaceti letech probudilo do dne, kdy není hlavou státu Abdalazíz Buteflika. Chřadnoucí 82letý prezident odevzdal v úterý večer rezignační dopis do rukou šéfa horní komory parlamentu a o jeho nástupci mají rozhodnout volby, které se uskuteční do 90 dnů. Proč s rezignací tak váhal a kdo by mohl Butefliku nahradit, odhaduje v rozhovoru ... Druhá fáze (50. léta - počátek 60. let) „probuzení Afriky" někd e lehce, někd e ... Alžírsko - Wikipedie ... . Chřadnoucí 82letý prezident odevzdal v úterý večer rezignační dopis do rukou šéfa horní komory parlamentu a o jeho nástupci mají rozhodnout volby, které se uskuteční do 90 dnů. Proč s rezignací tak váhal a kdo by mohl Butefliku nahradit, odhaduje v rozhovoru ... Druhá fáze (50. léta - počátek 60. let) „probuzení Afriky" někd e lehce, někd e obtížněji se svých kolonií vzdala Francie (1956 v Maroku a Tunisku), Británie (1956 Súdán, 1957 Ghana, Malajsie) a Belgie ANTIKVARIÁT A ZLEVNĚNÉ KNIHY (0) Archeologie (81) Architektura (67) Artur Schopenhauer (14) Bernard Bolzano (9) Biologie (326) Český jazyk a literatura (83) Chemie (59) Chemie (40) Cizí jazyky (503) Divadlo (44) Domácí kutilové, řemesla (0) Ekologie (82) Ekonomie (154) Film (34) Filologie, Jazykověda (107) Friedrich Nietzsche (30 ... Alžírsko - Krize devadesátých let ... Snaha vyčerpaného autoritářského režimu o kontrolovanou politickou liberalizaci na konci 80. let byla dokonale využita islamisty, kteří se ke zděšení sekulární části společnosti stali mohutnou silou hrozící získat hegemonní postavení. Snaha o eliminaci islamistů ze strany jejich ... Asijská krize 90. let a poučení pro Evropu. Evropa by měla začít „vnímat realitu", devalvovat svou měnu, snést nezbytné strukturální reformy a vyhnout se tak ještě silnější dluhové krizi, než byla ta asijská v roce 1997. Přesně to jsou slova dnes už poučeného guvernéra thajské centrální banky Prasarna ......

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Beránek
DIMENZE
4,23 MB
NÁZEV SOUBORU
Alžírsko: Krize 90. let.pdf

POPIS

Kniha je historickou analýzou věnující se dramatickému vývoji v této severoafrické zemi, který započal uvolněním politických a ekonomických poměrů po roce 1988. Práce sleduje vývoj v Alžírsku až do nástupu a konsolidace režimu prezidenta Abdulazíze Bútefliky na přelomu milénia. Devadesátá léta v Alžírsku byla obdobím nesmiřitelného sváru vyhraněných politických osobností, zájmových skupin a diametrálně odlišných koncepcí společenského uspořádání. Snaha vyčerpaného autoritářského režimu o kontrolovanou politickou liberalizaci na konci 80. let byla dokonale využita islamisty, kteří se ke zděšení sekulární části společnosti stali mohutnou silou hrozící získat hegemonní postavení. Snaha o eliminaci islamistů ze strany jejich odpůrců uspěla až po několika letech krvavých bojů s radikálně islamistickými gerilami. Výsledkem byl obnovený autoritářský režim, pro nějž se hrozba radikálního islámu stala důležitým zdrojem legitimity. Autor knihy se mimo jiné za použití výzkumu některých původních pramenů či dobového tisku snaží přinést nový a nestranný pohled na události, jež lze s trochou nadsázky označit za předehru arabského jara.

Chcete si přečíst knihu?Alžírsko: Krize 90. let ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Beránek. Číst Alžírsko: Krize 90. let Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY