Netrpělivost srdce

Netrpělivost srdce - Stefan Zweig | I15cajalco.com

... - Srdce nehasnou (oficiální video) (German/English subtitles) - Duration: 4:35 ... Netrpělivost srdce | Stavovské divadlo | Informuji.cz ... . SUPRAPHON 34,982,758 views. 4:35. Netrpělivost srdce na scénu Stavovského divadla přináší mimořádně silný příběh. Ve spojení s invenčním režijním rukopisem Daniela Špinara a výraznými hereckými kreacemi představuje jeden z nejlepších titulů, jaké Činohra Národního divadla dnes nabízí. Netrpělivost srdce. Premiéra: 8.11.2018. ... Konec, ač ho divák předvídá ... Stefan Zweig - Netrpělivost srdce (Mluvené slovo SK) - YouTube ... . Netrpělivost srdce. Premiéra: 8.11.2018. ... Konec, ač ho divák předvídá, přijde nečekaně a rychle, jeviště zmizí ve tmě, vám tluče srdce a říkáte si, tak to byla zase jednou pecka!Po Manon Lescaut další kousek od pana Špinara, který se mi trefil do vkusu a vryl do paměti. Díky! LucieSykorova 100 % Tragický příběh lásky od rakouského spisovatele. Příjemný poslech. Stefan Zweig byl rakouským spisovatelem, dramatikem a překladatelem. V období jeho největší slávy mezi roky 1920 ... Netrpělivost srdce (1938) - tragický a dramatický příběh lásky Edity k poručíku od hulánů; poskytuje prostor k zamyšlení nad lidským soucitem, který může i zabít; Amok - soubor novel Amok - o německém lékaři podléhajícím nenávistné lásce k...

INFORMACE

AUTOR
Stefan Zweig
DIMENZE
11,16 MB
NÁZEV SOUBORU
Netrpělivost srdce.pdf

POPIS

Zweigův světově proslulý dramatický román nás zavede do zapadlého a nudného posádkového městečka staré monarchie, kde důstojníci tráví volný čas po kavárnách a vinárnách. Chudý poručík Hofmiller je jakousi náhodou pozván do místního zámku na "diner" pro přátele a známé. Omámen opulentní nádherou zámeckého prostředí si uprostřed zábavy náhle uvědomí, že opomněl vyzvat k tanci dceru hostitele. Chce své faux pas rychle napravit a v rozčilení si nevšimne, že dívka za stolem je ochrnutá. Mladík se snaží svoji neobratnost odčinit, místo toho se ale zaplétá do kliček vlastních dobře míněných konvenčních lží a ještě konvenčnějších obav z odsudku důstojnických kamarádů. Vzbudí v postižené dívce lásku, kterou neumí a ani nechce opětovat, a protože citlivě vnímá její smutek a osamělost, nechá se unášet vlastním soucitem - s tragickými důsledky. Rozporuplné a netrpělivé je lidské srdce, říká autor. Je soucit zbabělý, který se chce zbavit trapného dojetí cizím neštěstím. Ale je i soucit tvořivý, který je odhodlán trpělivě a účastně vytrvat až do konce svých sil a možná i za něj.

Chcete si přečíst knihu?Netrpělivost srdce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stefan Zweig. Číst Netrpělivost srdce Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY