Divadlo španělského zlatého věku

Divadlo španělského zlatého věku - Vladimír Mikeš | I15cajalco.com

...ější autoři byli ti literárního pole, jeho nejoblíbenější práce jsou ti představení dole: \ t ... MIKEŠ, Vladimír : Divadlo španělského zlatého věku ... . Divadlo hraje Lope de Vega - Ocel v Madridu. - Fenisa hák. - Bizarní představa Belisy. - Dobrá stráž. Těmto oblastem se věnuje i v esejistické tvorbě a v odborných studiích Divadlo španělského zlatého věku (1995), Divadlo francouzského baroka (2001), Proč psát (2003, Maria Tauberové (2005). Do italštiny překládá českou poezii 20. století, například texty J. Ortena, V. Nezvala a V. Hola ... Divadlo španělského zlatého věku | Knihy.ABZ.cz ... . Do italštiny překládá českou poezii 20. století, například texty J. Ortena, V. Nezvala a V. Holana. Většinu svého života se věnoval překladatelské a literární práci ve svobodném povolání, 1992 začal přednášet na Divadelní fakultě Akademie múzických umění, kde od 1999 vede katedru divadelní antropologie; 1996 se habilitoval knihou Divadlo španělského zlatého věku, 1997 byl zvolen děkanem, 1999 se stal profesorem ... Tragédie dramatika španělského zlatého věku vyrůstá ze španělských reálií a konkrétní doby. Podle dramaturgyně inscenace, Ilony Smejkalové, se nás však možná dotýká víc, než jsme se ochotni připustit. „Klíč k naší interpretaci jsme našli ve třetím dějství, zejména přes postavy Luny a Smrti. 229 Kč Divadlo španělského zlatého věku | Vladimír Mikeš . Divadlo španělského zlatého věku | Monografie věnující se nejslavnějšímu období španělského divadla.V jednotlivých kapitolách jsou představeni autoři divadelních her renesance a baroka a stručně jejich inscenační praxe. Mikeš, Divadlo španělského zlatého věku (2.vydání) Černý, Středověké drama; Dunton-Downer, Shakespeare a jeho svět; Bžochová-Wild, Úvod do shakespearovského divadla; Digrin, Z. Divadlo učenců a diplomatů; Bejblík, Shakespearův svět; Hry: Zadané texty k seminářům a přednáškám, viz. FILR; Aischylos Oresteia ......

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Mikeš
DIMENZE
8,4 MB
NÁZEV SOUBORU
Divadlo španělského zlatého věku.pdf

POPIS

Monografie věnující se nejslavnějšímu období španělského divadla. V jednotlivých kapitolách jsou představeni autoři divadelních her renesance a baroka a stručně jejich inscenační praxe. Zvláštní kapitoly jsou věnovány životu a dílu Lope de Vegy a Calderóna de la Barky. Hlavní důraz je kladen na umělecké i lidské působení jednotlivých autorů na jejich současnost a zpětně také duch doby odražený v jejich díle. Kniha je (kromě řady faktografických údajů) souborem interpretačních esejů. Autor tu na podkladě divadelních her a historických údajů přináší především vhled do ducha a morálky doby, snaží se ho uchopit a na jeho základě ovšem také zračit dobu naší.

Chcete si přečíst knihu?Divadlo španělského zlatého věku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Mikeš. Číst Divadlo španělského zlatého věku Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY