Knihy tajemství a moudrosti I.: Mimobiblické židovské spisy: pseudepigrafy

Knihy tajemství a moudrosti I.: Mimobiblické židovské spisy: pseudepigrafy - Zdeněk Soušek (ed.) | I15cajalco.com

...ké spisy - pseudepigrafy jsou spisy, které vznikly v době mezi Starým a Novým zákonem ... Knihy tajemství a moudrosti II. mimobiblické židovské ... ... . Tato kniha obsahuje tyto: Jubilea, Mučednictví (Martyrium) a nanebevzetí Izajášovo, 3. Kniha Ezdrášova, 4. Kniha Ezdrášova, 2. Kniha Bárukova (Bárukova apokalypsa), Jákobova modlitba, Život Adama a Evy Knihy tajemství a moudrosti I Autor Zdeněk Soušek. Židovské pseudepigrafy (z řec. pseudés = „nepravý, falešný", epigrafé = „nápis, název") nebo též „apokryfy" jsou literární památky, které vznikly ve staletích mezi Starým a Novým zákonem, některé dokonce zároveň s evangelii. Knihy tajemství a moudrosti II Mimobiblické židovské spisy - pseudepigrafy. Autor: So ... Knihy tajemství a moudrosti I | Albatrosmedia.cz ... . Knihy tajemství a moudrosti II Mimobiblické židovské spisy - pseudepigrafy. Autor: Soušek Zdeněk (ed.) Druhý ze tří svazků obsahuje spisy často apokryfní, apokalyptické nebo hermetické povahy. Vznikly v době mezi Starým a Novým zákonem a těšily se velké oblibě. Mimobiblické židovské spisy - pseudepigrafy jsou spisy, které vznikly v době mezi Starým a Novým zákonem. Tato kniha obsahuje tyto: 3. Kniha Makabejská, 4. Kniha Makabejská, Zjevení Abrahamovo, Závěť Abrahamova, Nanebevzetí Mojžíšovo, Modlitba Menašeho, Ódy Šalomounovy, Syrské žalmy, Josef a Asenat Mimobiblické židovské spisy: pseudepigrafy. SOUŠEK Zdeněk. Info: Vyšehrad, 1998 (1.) - váz., 368 str. ... Hodnocení: 0 hodnocení Knihy tajemství a moudrosti II 0. Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte. Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. Staré texty, vzniklé v době mezi Starým a Novým zákonem. Tweet. Po ... Apokryf (řec. ἀπόκρυφος = skrytý, zahalený) je v různém kontextu literární: . Teologie užívá pojmu „apokryf", když označuje text, který do biblického kánonu nepatří, avšak svou povahou náboženského spisu se kanonickému textu v některých ohledech blíží.; Katolíci užívají pojmu „apokryf" pro spis nepřijatý do biblického kánonu, tak jak jej ... Ve svazku Knihy tajemství a moudrosti iii. přinášíme následující židovské pseudepigrafy (apokryfy): Třetí kniha Makabejská Spis vypráví o událostech proběhnuvších zhruba půl století před makabejským povstáním. Ve svých sedmi kapitolách podává legendu o vzniku svátků, které jsou obdobou dnešních svátků purim. Knihy tajemství a moudrosti III. - Mimobiblické židovské spisy - pseudepigrafy - Soušek Zdeněk - Třetí, závěrečný svazek antických židovských pseudepigrafů. Tento díl obsahuje: Zjevení Abrahamovo, Závěť Abrahamova, Mojžíšovo nanebevzetí, Třetí kniha 978-80-7429-332-. Knihy tajemství a moudrosti I. Židovské pseudepigrafy (z řec. pseudés = „nepravý, falešný", epigrafé = „nápis, název") nebo též „apokryfy" jsou literární památky, které vznikly ve staletích mezi Starým a Novým zákonem, některé dokonce zároveň s evangelii....

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Soušek (ed.)
DIMENZE
7,88 MB
NÁZEV SOUBORU
Knihy tajemství a moudrosti I.: Mimobiblické židovské spisy: pseudepigrafy.pdf

POPIS

Židovské pseudepigrafy (z řec. pseudés = „nepravý, falešný“, epigrafé = „nápis, název“) nebo též „apokryfy“ jsou literární památky, které vznikly ve staletích mezi Starým a Novým zákonem, některé dokonce zároveň s evangelii. V jejich názvu se namísto jména skutečného autora nejčastěji objevuje jméno významné a okruhu čtenářů známé nežijící osobnosti. Většina židovských pseudepigrafních spisů je pojmenována po známých postavách Starého zákona (kniha Henochova, Závěť Mojžíšova, Závěti patriarchů, Žalmy Šalomounovy apod.), výjimečně po postavách mimobiblických (knihy Sibylliny, list Aristeův). Dalším charakteristickým rysem této literatury je její apokalyptické zaměření na zlom věků a na příchod mesiáše. Židovské pseudepigrafy, které jsou významným svědectvím o životě a myšlení doby, do níž vstoupilo evangelium.

Chcete si přečíst knihu?Knihy tajemství a moudrosti I.: Mimobiblické židovské spisy: pseudepigrafy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Soušek (ed.). Číst Knihy tajemství a moudrosti I.: Mimobiblické židovské spisy: pseudepigrafy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY