Jsme lidé jedné Země: Metodika prevence xenofobie a rasismu

Jsme lidé jedné Země: Metodika prevence xenofobie a rasismu - Marie Hradečná, | I15cajalco.com

...ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Trávit čas knihou Račí mor! Na našem webu prazskamuzea1918-2018 ... Jsme lidé jedné Země | ZŠ a MŠ Kotlářská ... .cz najdete knihu Račí mor a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte! Největší výběr za nejlepší ceny zboží Jsme tady s tebou v nejvyšší kvalitě. Jsme lidé jedné Země 2013, B. Tollarová. Program prevence xenofobie a rasismu / Program, jehož hlavním záměrem je upevňovat a posilovat pozitivní postoje žáků k multikulturní společnosti, otevírá prostor pro uvědomění si předsudků a vyjádření obav plynoucích z ... Tituly od Blanka Tollarová na Martinus.sk. Skvelý zákaznícky servis, knihomoľské akcie a zľavy. Tisíce príbehov. ... Jsme lidé jedné Země - Tollarová Blanka, Hradečná Marie ... ... ... Tituly od Blanka Tollarová na Martinus.sk. Skvelý zákaznícky servis, knihomoľské akcie a zľavy. Tisíce príbehov. Jedno kníhkupectvo....

INFORMACE

AUTOR
Marie Hradečná,
DIMENZE
11,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jsme lidé jedné Země: Metodika prevence xenofobie a rasismu.pdf

POPIS

Program, jehož hlavním záměrem je upevňovat a posilovat pozitivní postoje žáků k multikulturní společnosti, otevírá prostor pro uvědomění si předsudků a vyjádření obav plynoucích z migrace nebo z odlišností ve společnosti a přispívá k eliminaci pocitů a projevů xenofobie a rasismu.Program je rozčleněn do tří základních modulů: Média kolem nás a svět očima novinových titulků, Můj svět tady a tam, Země původu.Kromě metodologického průvodce přináší kniha soubor her a aktivit pro žáky a také řadu informací o tématech, jako jsou lidská práva, migrace, uprchlictví, integrace, kultura, tradice a situace vybraných zemí (Vietnam, Ukrajina, Afghánistán, Bělorusko, Čečensko, Demokratická republika Kongo). Program byl vytvořen pro žáky 2. stupně základní školy či nižších ročníků středních škol. Učitelé najdou v knize strategii a zásady, které jim pomohou vytvořit si vlastní koncepci výukového stylu, rozvinout své kompetence, začleňovat prevenci xenofobie a rasismu a otázky multikulturního soužití do školního vzdělávacího programu, ale také do skrytého kurikula školy, tedy do utváření klimatu ve škole i v jejím okolí. Kniha staví na využití principu poznání a rozvíjení vztahu k sobě a k často odlišnému druhému, na osvojování informací v činnostech, utváření postojů na základě prožitků a jejich intelektového zpracování. Mgr. Blanka Tollarová, Ph.D., je socioložka, působí na FHS UK, zabývá se sociologickým výzkumem a sociologií migrace a sociální práce. PhDr. Marie Hradečná, CSc., je pedagožka a psycholožka s bohatou publikační zkušeností v oblasti sociální pedagogiky. Mgr. Andrea Špirková je andragožka a koordinátorka vzdělávacích aktivit v Organizaci pro pomoc uprchlíkům. Dalšími autorkami jsou Ing. Džana Popovič, koordinátorka vzdělávacích a sociálních projektů v oblasti migrace Organizace pro pomoc uprchlíkům, a Mgr. Eva Kaličinská, učitelka a lektorka speciálních projektů.

Chcete si přečíst knihu?Jsme lidé jedné Země: Metodika prevence xenofobie a rasismu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marie Hradečná,. Číst Jsme lidé jedné Země: Metodika prevence xenofobie a rasismu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY