Paměť a dějiny č. 1/2013

Paměť a dějiny č. 1/2013 - - | I15cajalco.com

...ítejte! Paměť a dějiny č. 4/2019 kolektív autorov | Časopis Předkládané číslo Paměti a dějin připomíná méně známé téma: během politických procesů 50 ... Paměť a dějiny - Revue pro studium totalitních režimů ... ... . let skončilo za mřížemi mnoho architektů, inženýrů, památkářů a techniků, většinou špičkových a zkušených specialistů.… Pilíře nového čísla revue Paměť a dějiny tvoří studie Lukáše Cvrčka Odbojáři z jeskyně a Jiřího Urbana Několik vět. Vážení čtenáři, při objednávce nad 599,- od nás máte dopravu ZDARMA a objednávky si můžete nov ... Paměť a dějiny č. 1/2010. Celkové hodnocení ... Hlavn ... Paměť a dějiny č. 1/2010 - kol. | Knihy.ABZ.cz ... . Vážení čtenáři, při objednávce nad 599,- od nás máte dopravu ZDARMA a objednávky si můžete nov ... Paměť a dějiny č. 1/2010. Celkové hodnocení ... Hlavním tématem nového čísla revue Paměť a dějiny je druhá světová válka. Jejími vojensko-politickými aspekty se zabývají texty o zásluhách československých letců ve Velké Británii na uznání československé exilové vlády a o sovětských náletech na naše území v květnu 1945. Paměť a dějiny č. 3/2013 kolektív autorov. Třetí číslo letošního ročníku revue Paměť a dějiny je věnováno roku 1953 - roku změn, nadějí a nakonec zklamání. Stalinově smrti, změnám ve vedení sovětského státu, potažmo celého východního bloku a válce v Koreji se věnuje článek Václava Vebera (Rok 1953 a ... Paměť a dějiny č. 1/2019 kolektív autorov. Vzápětí po vzniku Protektorátu Čechy a Morava v březnu 1939 se začal formovat československý zahraniční odboj. První jednotka čs. zahraniční armády se ustavila v Polsku. V prvním letošním čísle časopisu Paměti a dějiny pojednává o dramatických okolnostech jejího ... Paměť a dějiny - Revue pro studium totalitních režimů - Úvodní číslo Paměť a dějiny č. 1/2007 OBSAH: EDITORIAL / pdf 81,9 kB. STUDIE A ČLÁNKY. Petr Koura - „Kola osudu nezastavím…" (Král české taneční hudby R. A. Dvorský před komunistickým soudem) / pdf 313 kB Paměť a dějiny č. 3/2013 kolektív autorov. Třetí číslo letošního ročníku revue Paměť a dějiny je věnováno roku 1953 - roku změn, nadějí a nakonec zklamání. Stalinově smrti, změnám ve vedení sovětského státu, potažmo celého východního bloku a válce v Koreji se ... Paměť a dějiny č. 1/2017 kolektív autorov. Tentokrát je tématem především kulaté výročí přijetí zákona známého jako Lex Schwarzenberg. O co šlo? O prachsprostou státní krádež za bílého dne, navrženou poslanci a schválenou parlamentem v roce 1947. Paměť a dějiny č. 3/2008 - Obsah Author: ÚSTR Subject: Paměť a dějiny č. 3/2008 Created Date: 11/6/2008 9:01:41 PM ... Paměť a dějiny č. 3/2009 ; Třetí leto...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
12,21 MB
NÁZEV SOUBORU
Paměť a dějiny č. 1/2013.pdf

POPIS

První číslo sedmého ročníku revue Paměť a dějiny se věnuje dějinám českého skautingu, především letům 1948 až 1989. Studie Boje a úskalí ve hře o velkou sázku a rozhovor se skautským vůdcem Jiřím Zachariášem (obé z pera Jana Cholínského) objasňují ovšem ještě mnohem více ze skautské historie. Jan Kalous připomíná ve svém článku Poslední cesta ministra Kasky leteckou havárii, při níž v Polsku zahynul tehdejší československý ministr vnitra i s celou svou delegací. Dále v čísle najdete články Petra Blažka o návštěvě generálního tajemníka ÚV KSSS L. I. Brežněva v Československu v roce 1978 a o neznámém, respektive zapomenutém, sebeupálení Josefa Hlavatého 20. ledna 1969 v Plzni. Číslo obsahuje také edici dokumentů s názvem Jan Masaryk ve svodkách čs. zahraničního zpravodajství. Sondy do represivních aparátů komunistického i nacistického režimu přinášejí texty Vězeňská stráž v poválečném Československu Romana Johna a "Tam byl ten krejčí z Čech". Nacistický program "eutanazie" a Němci z Českého Krumlova Pavel Zemana. Téměř "mašínovský" příběh popisuje Ondřej Hladík ve studii František Vacek - krátká kariéra popraveného agenta-chodce. Třetímu odboji se věnuje i Jiří Plachý, konkrétně odbojové skupině Praha-Žatec. Nedávno zesnulého spisovatele Jana Trefulku pak připomíná série fotografií Správy sledování StB.

Chcete si přečíst knihu?Paměť a dějiny č. 1/2013 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Paměť a dějiny č. 1/2013 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY