Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti

Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti - Juliet Grey | I15cajalco.com

...ýstředními účesy?Kd... Kniha Marie Antoinetta - Soumrak rozmařilosti Přidat komentář ... Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti - Juliet Grey ... ... . tereza1198. 8 24. března. Opět parádní historický výlet. ... Marie Antoinetta Soumrak rozmařilosti. Juliet Grey. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 4.2 z 5 hvězdiček 2 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Produkt je vyprodaný. Co zůstalo skryto za okázalou garderobou a výstředními účesy? Když Marie Antoinetta roku 1774 usedla po boku manžela na francouzský trůn, bylo jí pouhých ... Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti 15. Vydá ze sebe kvil, jenž roztřese skla v ok ... Marie Antoinetta: Marie Antoinetta - Soumrak rozmařilosti ... ... ... Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti 15. Vydá ze sebe kvil, jenž roztřese skla v oknech nad nádvořím a z nějž milence vévody de Crillon přeběhne mráz po zádech. Ně­ kolik žen v ... Soumrak rozmařilosti je druhým dílem z plánované trilogie o životě poslední francouzské královny Marie Antoinetty. Předchozí díl skon...

INFORMACE

AUTOR
Juliet Grey
DIMENZE
10,43 MB
NÁZEV SOUBORU
Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti.pdf

POPIS

Co zůstalo skryto za okázalou garderobou a výstředními účesy? Když Marie Antoinetta roku 1774 usedla po boku manžela na francouzský trůn, bylo jí pouhých osmnáct let. Mnozí hodlali jejím prostřednictvím získat nemalý politický vliv, avšak jejich naděje záhy zašly na úbytě. Od francouzské královny se totiž očekávaly pouze dvě věci: půvabný zevnějšek a následník trůnu. V naplnění druhého, zásadnějšího poslání Antoinettě bránil panovníkův liknavý postoj k manželským povinnostem – a možná právě proto se upnula k povrchním kratochvílím. Hedvábné toalety, výstřední účesy, oslnivé šperky či nekonečné karetní večírky však jen zastíraly bolest duše týrané podlými intrikami a nepřetržitými zákulisními boji o moc. Královnin trpký úděl nakonec nedokázal zmírnit ani příchod vymodlených potomků. Mateřské radosti kráčely ruku v ruce s bolestí a žalem. Ludvík XVI. sice svou choť zahrnul přátelstvím, nikoli však opravdovým něžným citem, a proto hledala oporu u své tajné lásky, švédského hraběte von Fersen. Během neblaze proslulé aféry s náhrdelníkem vyšlo najevo, že Versailles ani Francie nikdy nepřijaly někdejší rakouskou arcivévodkyni za svou. Nespokojení poddaní rádi uvěřili štvavým pamfletům, které Antoinettu líčily jako zpustlou a rozhazovačnou madame Defi cit. Blížil se den, kdy královna bude muset začít bojovat nejen o dobrou pověst, ale také o osud celé monarchie, bourbonského rodu… a životy svých blízkých.

Chcete si přečíst knihu?Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Juliet Grey. Číst Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY