Zemětřesení

Zemětřesení - Jindra Tichá | I15cajalco.com

...tránce uvedl, že pracovníci Seismologického oddělení Geofyzikálního odboru ... Jaký je zdroj zemětřesení? Příčiny a důsledky zemětřesení ... ... Zemětřesení je způsobeno náhlým uvolněním deformační energie ve formě elastických vln. K němu obvykle dochází kvůli posunům zemských desek, během kterého dochází k hromadění napětí v horninách. Krátký film o vzniku zemětřesení, pohybu tektonických desek a vulkanické aktivitě. Vytvořeno žáky ze ZŠ Kubatova v Českých Budějovicích. Zemětřesení tektonická jsou nejčastějším a nejnebezpečnějším typem ze ... Zemětřesení - Krátký školní film - YouTube ... . Zemětřesení tektonická jsou nejčastějším a nejnebezpečnějším typem zemětřesení. Vznikem jsou vázána na poruchy v litosféře (zlomy, subdukce), kde často dochází k náhlým a intenzivním procesům, které uvolňují velké množství nahromaděné energie (obr. 1). Zemětřesení v Peru 1970 bylo zemětřesení o síle 7,9 Momentové škály, které zasáhlo pobřeží a hory v regionu Áncash v severním Peru.Následný masivní sesuv úbočí hory Huascarán zasypal 31. května 1970 město Yungay a usmrtil jeho 18 000 obyvatel. Zemětřesení tektonická jsou nejčastějším a nejnebezpečnějším typem zemětřesení. Vznikem jsou vázána na poruchy v litosféře (zlomy, subdukce), kde často dochází k náhlým a intenzivním procesům, které uvolňují velké množství nahromaděné energie (obr. ...

INFORMACE

AUTOR
Jindra Tichá
DIMENZE
10,42 MB
NÁZEV SOUBORU
Zemětřesení.pdf

POPIS

Nová kniha známé česko-novozélandské autorky Jindry Tiché klade čtenářům otázku, zda máme právo - pokud je to v našich možnostech - zasahovat do lidského života. Zemětřesení, které otřáslo Novým Zélandem 22. února 2011, zničilo druhé největší město této země - Christchurch, které angličtí emigranti stavěli od šedesátých let 19. století, a v jedné vteřině zahubilo stovky lidí. Statisíce ostatních obyvatel ztratily práci, domov a veškerý majetek. Otřesy půdy ale pokračují dál, takže královská komise s konečnou platností rozhodla, že město na stejném místě nebude možné obnovit. Hospodářská škoda je astronomická a postihne na daních každého obyvatele země. Jak tomu bývá v podobných případech, část novozélandské společnosti propadne skepsi a nihilismu, začne odmítat tradiční morální hodnoty. Na tomto pozadí se odehrává soudní bitva o vině či nevině člověka, vzdělaného univerzitního profesora Fergusona, který pomohl své nevyléčitelně nemocné matce zemřít a jehož společnost pro legalizaci eutanazie oslavuje jako anděla milosrdenství. V konfrontaci s tím líčí Jindra Tichá neokázalé štěstí rodiny, kde konečně přichází na svět dlouho očekávaná dcera a vnučka. Výsledkem je strhující literární podobenství, v němž se prolíná mysterium smrti a tajemství zrození.

Chcete si přečíst knihu?Zemětřesení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jindra Tichá. Číst Zemětřesení Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY