Až k hořkému konci

Až k hořkému konci - Jitka Ludvová | I15cajalco.com

...ladatelství, 1948, 1. vydání, poloplátěná vazba, 390 stran, dobrý stav Inzerát Až k hořkému konci - B ... Až k hořkému konci (Jitka Ludvová) > kniha | PreSkoly.sk ... . GISEVIUS - 1947 v okrese Hlavní město Praha, cena 100Kč, od Ruzesb 123 na Sbazar.cz. Popis: Od požáru říšského sněmu k Fritschově krizi Titul Až k hořkému konci od Ludvová Jitka, 9788020021120 zakoupíte na www.knihacek.cz s velkou slevou a dopravou od 49 Kč. Cesta Rona Dennise v barvách McLarenu: Od ambiciózního začátku až k hořkému konci. Robert RoBertino Pavelka, 31. prosince 2016, 12:00 Aktualizováno 1.1.2017, 20:30 Facebook Twitter Google+. Po ... Gisevius, Hans Bernd: Až k hořkému konci, 1947. ... . Robert RoBertino Pavelka, 31. prosince 2016, 12:00 Aktualizováno 1.1.2017, 20:30 Facebook Twitter Google+. Pokud se podíváme na Dennisovu kariéru ve Formuli 1 a její neslavný konec, najdeme určité paralely. Až k hořkému konci. Referendum zkrachovalo. ... Doporučuji voličům, než vyrazí k urně, poučit se tímto uměleckým dílkem! Na stránkách VPP je s datem 11.9.2018 publikována podrobná Zpráva starosty k Bazénu a k Referendu. Přesvědčivě je zde doloženo, že referendum je nesmyslné a on „nebude pro ně hlasovat, jelikož ... Milován až k hořkému konci - BARTSCH Rudolf, Kategorie: SVĚTOVÁ PRÓZA. BELETRIE / SVĚTOVÁ PRÓZA. Více o knize. Milován až k hořkému konci BARTSCH Rudolf. vyd. Melantrich, pěkný stav. Rok vydání: 1982 Cena: 80 Kč s DPH ... Detail produktu ,Válka,-,Vojenství,Knihy,Nabídka AŽ,K,HOŘKÉMU,KONCI,-,H,B,GISEVIUS Název: Milován až k hořkému konci Autor: Bartsch, Rudolf Autor: Kuklík, Vladimír Až k hořkému konci - Ludvová Jitka - Práce, která je založena na autorčině mnohaletém výzkumu a studiu pramenů, se zabývá historií nejdůležitějším obdobím fenoménu, který byl po druhé světové válce na více než čtyři desetiletí takřka vymazán z obecné...

INFORMACE

AUTOR
Jitka Ludvová
DIMENZE
12,44 MB
NÁZEV SOUBORU
Až k hořkému konci.pdf

POPIS

Práce, která je založena na autorčině mnohaletém výzkumu a studiu pramenů, se zabývá historií nejdůležitějším obdobím fenoménu, který byl po druhé světové válce na více než čtyři desetiletí takřka vymazán z obecného povědomí, třebaže ve své době tvořil nedílnou součást kulturního života Prahy a i dějiny českého Národního divadla by bez zřetele k němu byly nutně neúplné: pražského německého divadla. Jako výchozí mezník autorka zvolila rok 1888 bylo, kdy bylo otevřeno Nové německé divadlo na Vinohradech (dnešní Státní opera Praha). Kniha sleduje nejen vývoj hudebního divadla, které mělo v Praze díky osobnostem, jako byli např. Angelo Neumann, Gustav Mahler nebo Alexander Zemlinsky, mimořádnou uměleckou úroveň a v poslední době mu byla v menších studiích již věnována jistá pozornost, ale také vývoj činohry a dalších divadelních žánrů. Autorka tento vývoj zasazuje do širšího historického kontextu a její práce tak přesahuje obor teatrologie a vytváří základní obraz dějin pražské společnosti a česko-německých vztahů od druhé poloviny 19. století do druhé světové války. Šest kapitol sleduje chronologicky jednotlivá historická období, sedmá kapitola pak shrnuje autorčiny poznatky při hledání odpovědi na klíčovou otázku: k čemu (nám) bylo německé divadlo.Základní text doplňuje faktografická část (soupisy představení, uměleckých osobností atd.), která bude v knize obsažena ve formě připojeného CD. Cennou součástí knihy je též obsáhlá obrazová příloha.

Chcete si přečíst knihu?Až k hořkému konci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jitka Ludvová. Číst Až k hořkému konci Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY