Na procházce s mamutem

Na procházce s mamutem - - | I15cajalco.com

...áček, Jan Vodňanský, Petr Hrbáč, Norbert Holub ... Na procházce s mamutem - - Megaknihy.cz ... . Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Kniha Na procházce s mamutem je poetickou antologií, která vznikla brněnskému mamutovi k poctě. Do sborníku svými texty přispělo čtyřicet pět literátů a osobností, mj. Pavel Šrut, Jiří Žáček nebo Jan Vodňanský, z Brňanů například básníci Petr Hrbáč či Norbert Holub. A mamutí básně do knihy zahrnuté v ... Chvíli ... Na procházce s mamutem - - Megaknihy.cz ... . A mamutí básně do knihy zahrnuté v ... Chvíli jsem uvažovala, jestli mám knihu Na procházce s mamutem dětem koupit. Ona to totiž kniha pro děti moc není, i když ji Větrné mlýny vydaly v dětské edici Větráček, a jako dětská je obecně prezentovaná. Jde spíš o trochu infantilní strandoknihu pro dospělé brněnské patrioty, kteří mají v lásce mamuty a místní kulturně-literární scénu. Kniha Na procházce s mamutem je poetickou antologií, která vznikla brněnskému ...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Na procházce s mamutem.pdf

POPIS

Brněnský mamut, ten který bydlí v Moravském zemském muzeu a jehož otcem je slavný geolog profesor Absolon, oslavil osmdesátku. Na Moravě jsou mamuti známi — pomineme-li dobu jejich lovců — od středověku, kdy jejich náhodně nalézané kosti byly zavěšovány pod portály chrámů coby důkazy existence obrů. Dnes zná v Brně mamuta, toho z Anthroposu, každá babička a každé malé dítě. A není nejmenších pochyb: tenhle mamut je opravdovým a jedinečným totemickým zvířetem Brňanů. Kniha Na procházce s mamutem je poetickou antologií, která vznikla brněnskému mamutovi k poctě. Do sborníku svými texty přispělo čtyřicet pět literátů a osobností, mj. Pavel Šrut, Jiří Žáček nebo Jan Vodňanský, z Brňanů například básníci Petr Hrbáč či Norbert Holub. A mamutí básně do knihy zahrnutév naprosté většině vznikly speciálně pro tuto knihu. Také doprovodné ilustrace mamutů, mamutic a mamuťátek, jejichž tvůrcem je brněnský výtvarník Tomáš Přidal. Krom básní do knihy zahrnujeme literární úvod spisovatele Zena Kaprála, knihu uzavírá odborně-populární text z pera vedoucího pavilonu Anthropos Petra Kostrhuna. Hezky vypravená, v „mamutí srsti“ vázaná kniha je určena dětem i dospělým, každému, kdo má rád mamuty, především toho z Brna.

Chcete si přečíst knihu?Na procházce s mamutem ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Na procházce s mamutem Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY