Pod vlajkou Devadesátky

Pod vlajkou Devadesátky - Jaroslav Foglar | I15cajalco.com

...o skautského oddílu se záměrem ukrást stan pro potřeby své party, ale prostředí oddílu ho okouzlí a napraví ... Devadesátka: Pod junáckou vlajkou - všechna vydání ... ... . Na příběh později Foglar navázal románem Devadesátka pokračuje Román Pod junáckou vlajkou byl také adaptován pro rozhlasové vysílání. Za doprovodu kytary Štěpána Raka četl Alfred Strejček. Novým objevem z posledních let je informace o chystaném vydání románu v roce 1947 s názvem Pod vlajkou Devadesátky , na které mělo navázat první vydání knihy Devadesátka pokračuje (Trkovský ... Název díla: Pod junáckou vlajkou. ... konkrétně z Devadesátky. Jak ale vkročí do klubu, ovládne ho jeho at ... Pod junáckou vlajkou - Wikipedie ... ... Název díla: Pod junáckou vlajkou. ... konkrétně z Devadesátky. Jak ale vkročí do klubu, ovládne ho jeho atmosféra a už se nechce vrátit zpět ke své partě. Ale Ondrovi se to nelíbí a začne Mirka vydírat, že řekne rodičům a Devadesátce, proč do klubu vstupoval apod. Mirkovi začínají krušné chvilky. Kniha: Pod junáckou vlajkou Příběh Devadesátky - Jaroslav Foglar Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Po...

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Foglar
DIMENZE
12,27 MB
NÁZEV SOUBORU
Pod vlajkou Devadesátky.pdf

POPIS

Touto knihou plníme po neuvěřitelných 65 letech přání Jaroslava Foglara, který chtěl roku 1947 vydat své dílo "Pod vlajkou Devadesátky", což mělo být nově upravené vydání titulu "Pod junáckou vlajkou". Na to mělo navázat první knižní vydání druhého dílu, tedy "Devadesátka pokračuje", který byl v té době známý z aktuálního otiskování v časopisech Junák a Vpřed. Okolnosti doby tehdy již byly vydávání Foglarových knih nepříznivé. Tiskový papír byl v těch poválečných letech na příděl a navíc už mnoho rozhodujících pozic ve správním aparátu státu cíleně obsadili úředníci spjatí s chystanou rudou totalitou. Sám J. Foglar po počátečních peripetiích s možným vydáním této knihy upravil později název tak, aby snáz prošel úředním "schvalovacím procesem" a nejspíš aby se také lépe propojil s názvem druhého dílu. Sám se postaral rovněž o vznik nových ilustrací, pro jejichž provedení získal Bohumíra Čermáka. Bohužel se však vydání v roce 1947 nepodařilo prosadit. Tím méně ovšem po únoru 1948, který znamenal nastolení totalitního režimu. Do klatby se mnoho let dostal i J. Foglar a jeho dílo… Teprve před několika lety se podařilo v Památníku Národního písemnictví objevit dávné doklady o plánovaném vydání s bohatým počtem původních ilustrací. Dílo je nyní připraveno jako unikátní sběratelské vydání v provedení podle někdejších "kobesovek" a jako symbolický dárek k nedožitým 105. narozeninám Jaroslava Foglara. Jeho součástí je zasvěcený doslov o zajímavých okolnostech, které původní Foglarův projekt provázely.

Chcete si přečíst knihu?Pod vlajkou Devadesátky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Foglar. Číst Pod vlajkou Devadesátky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY