Vzpomínky z protektorátu

Vzpomínky z protektorátu - Lubomír Popelínský | I15cajalco.com

...ch (Mnichovská dohoda, zřízení protektorátu, atentát na Heydricha, vyhlazení Lidic a Ležáků ... Vzpomínky na protektorát - Břetislav Nakládal | Databáze knih ... ...), které by každý z nás měl mít v ... Patnáctiminutový filmový úryvek z jedinečného svědectví pana Viktora Laše (1923-2004), který byl na základě rasistických zákonů platných v Protektorátu Čechy... Kauza s prodavačkou v nejmenovaném řetězci Deutschland došla do nové fáze, podařila se nám sehnat nová reklama tohoto obchodního řetězce, který absolutně změ... Celkem se tedy legálně z protektorátu vystěhovalo 26 093 Židů. K nim je třeba připočíta ... Vzpomínky na protektorát - Břetislav Nakládal | Databáze knih ... ... Celkem se tedy legálně z protektorátu vystěhovalo 26 093 Židů. K nim je třeba připočítat ty, kteří z Protektorátu utíkali ilegálně, především do Polska a po jeho obsazení na Slovensko. Celkem se odhaduje, že dohromady z Protektorátu uniklo zhruba 30 000 Židů. Řada z nich se později zapojila do zahraničního odboje. Vzpomínky z protektorátu Lubomír Popelínský Nakladatel: Brána 2012 Jako první z Rudé armády se k nim dostaly gardové jednotky. Vzdě...

INFORMACE

AUTOR
Lubomír Popelínský
DIMENZE
5,11 MB
NÁZEV SOUBORU
Vzpomínky z protektorátu.pdf

POPIS

Je určitě dobře, že dnešní generace nezažily okupaci naší země a že život za války znají jen z filmů a vyprávění pamětníků. Znalost historie vlastního národa je však důležitá, a to i proto, aby se z ní lidé poučili a nedopustili se chyb svých předků. Tato knížka je bezesporu zajímavá už tím, že přibližuje atmosféru a život obyvatel městečka Nová Říše v předválečných a válečných letech očima malého chlapce. Začíná dobou, v níž převládalo odhodlání lidí bránit svoji zem proti útoku německé armády, pokračuje zklamáním po zabrání pohraničí, deziluzí po obsazení země, příchodem německých vojáků do městečka a strachem ze zatýkání, dopadem přechodu země na válečné hospodářství na rodiny obyčejných lidí i na školu a její žáky, nástupem Heydricha a zatčením otce malého školáka. Následuje zajímavá pasáž o přijímacích zkouškách na gymnázium, ale i o sportovních utkáních se členy Hitlerjugend, o blížícím se konci války, příchodu Vlasovců, ústupu Němců a příchodu vojáků Rudé armády. ¨ Text doplňuje příloha sestavená z dobových černobílých fotografií.

Chcete si přečíst knihu?Vzpomínky z protektorátu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lubomír Popelínský. Číst Vzpomínky z protektorátu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY