Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956

Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956 - Michaela Kůželová | I15cajalco.com

...n, Šlouf Jakub Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956-- autor: Kůželová Michaela Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956 - Michaela Kůželová ... Kniha Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956 ... ... . Kniha Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956 se zabývá vztahy mezi středoevropskou Polskou sjednocenou dělnickou stranou (PZPR) respektive Polskem a západoevropskou Francouzskou komunistickou stranou (PCF) v krizovém roce 1956. Hranicím navzdory - Příběh Polsko-československé solidarity - Petr Blažek , Lukasz Kamiński , Grzegorz Majewski . Kniha tří historiků, dvou polských ... Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956 | O2 Knihovna ... . Hranicím navzdory - Příběh Polsko-československé solidarity - Petr Blažek , Lukasz Kamiński , Grzegorz Majewski . Kniha tří historiků, dvou polských a jednoho českého, je věnována vzniku a postupnému formování Polsko-československé solidarity na pozadí historického vývoje Polska a Československa od konce druhé světové války do roku 1989. Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956 - Michaela Kůželová . Kniha Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956 se zabývá vztahy mezi středoevropskou Polskou sjednocenou dělnickou stranou (PZPR) respektive Polskem a západoevropskou Francouzskou komunistickou stranou (PCF) v krizovém roce 1956. Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956 Teritoria, svazek 6 Michaela Kůželová Kniha Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956 se zabývá vztahy mezi středoevropskou Polskou sjednocenou ......

INFORMACE

AUTOR
Michaela Kůželová
DIMENZE
6,33 MB
NÁZEV SOUBORU
Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956.pdf

POPIS

Kniha se zabývá vztahy mezi středoevropskou Polskou sjednocenou dělnickou stranou (PZPR) respektive Polskem a západoevropskou Francouzskou komunistickou stranou (PCF) v krizovém roce 1956. Ukazuje, že vztahy byly do velké míry ovlivňovány obrazy, které si strany vzájemně vytvářely jedna o druhé, či které si francouzští komunisté vytvářeli o Polsku. Zatímco v případě PZPR se jednalo o vládnoucí stranu lidové demokracie východního bloku, PCF byla nevládní, avšak silná a vlivná strana v zemi západního bloku. Analyzovat vztahy komunistických stran Polska a Francie v roce 1956 však není zajímavé pouze z hlediska propojení západního a východního bloku, ale především z pohledu rozdílných přístupů k Chruščovově politice částečné destalinizace.

Chcete si přečíst knihu?Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michaela Kůželová. Číst Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY