Michelangelo: Nepokojný život

Michelangelo: Nepokojný život - Antonio Forcellino | I15cajalco.com

...řezna 1475, Caprese - 18. února 1564, Řím) byl italský sochař, architekt, malíř, básník a přední představitel vrcholné italské renesance a manýrismu ... PDF Pavel Vavřička - zcu.cz ... .Jeho nejslavnější díla jsou monumentální socha Davida a malířská výzdoba Sixtinské kaple Nepokojný život. Michelangelo. Questo libro è stato pubblicato con il contributo della „Commissione Nazionale per la promozione della cultura italiana all'estero" del Ministero Italiano degli Affari Esteri . e con la collaborazione dell'Istituto Italiano di Cultura di Praga. Kniha Michelangelo / Nepokojný život(Antonio Forcellino ) za skvelú cenu v internetovom kn ... Michelangelo - Recenze Petera Kováče na Stavitelé katedrál ... ... . e con la collaborazione dell'Istituto Italiano di Cultura di Praga. Kniha Michelangelo / Nepokojný život(Antonio Forcellino ) za skvelú cenu v internetovom kníhkupectve moja-kniha.sk. Objavte aj ďalšie knihy najlacnejšie na internete. +421 907 989 588 (po-pia: 09:00-15:00) Kniha: Michelangelo - Nepokojný život: (EAN:9788074292446) (ISBN: 978-80-7429-244-6) máte možno...

INFORMACE

AUTOR
Antonio Forcellino
DIMENZE
12,71 MB
NÁZEV SOUBORU
Michelangelo: Nepokojný život.pdf

POPIS

Jeden z géniů italské renesance, sochař, malíř i básník Michelangelo Buonarroti, je bezesporu osobností, která k sobě nepřestává poutat pozornost dalších a dalších generací. Autorem životopisu, poprvé vydaného nakladatelstvím Laterza v roce 2005, je osoba k tomu nejpovolanější – proslulý restaurátor a jeden z předních znalců renesančního umění Antonio Forcellino. Díky své důvěrné znalosti Michelangelova díla – věnoval se mimo jiné restaurování proslulého Mojžíše – dokázal Forcellino propojit líčení bouř­livého života velkého Florenťana s hlubokým vhledem do jeho díla. Sleduje jeho mládí v politicky nestabilní Florencii, již hluboce zasáhlo kázání Savonarolovo, práce ve službě republiky i později na římském dvoře papeže Julia II. S osobním příběhem umělce se prolínají osudy jeho nejslavnějších děl – Davida, Piety, Mojžíše i monumentální freskové výzdoby Sixtinské kaple. Knihu doprovází rozsáhlá obrazová příloha umožňující sezná­mení se všemi stránkami Michelangelovy tvorby, od nejznámějších až k méně známým pracím a náčrtům.

Chcete si přečíst knihu?Michelangelo: Nepokojný život ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Antonio Forcellino. Číst Michelangelo: Nepokojný život Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY