Ústecká štvanice

Ústecká štvanice - František Roček | I15cajalco.com

...ěmeckého soužití v ústecké oblasti 1945-1948 Chad Bryant - Praha v černém Detlef Brandes - Cesta k vyhnání 1938-1945 Tomáš Staněk - Perzekuce 1945 Internet: idnes, stránky Ústí nad Labem, Wikipedie Třetí a poslední díl trilogie o dějinných událostech v Sudetech Ústecké vítezství navazuje na předchozí knihy Ústecká štvanice a Ústecký mír ... První zprávy - Domácí - Vzpomínka na únor 1948 aneb o času ... ... . Popisuje vyvrcholení druhé světové války ve středu Evropy - neboť válka zde skončila až v roce 1948. V květnu 1945 uhasly pouze klasické armádní operace. Ústí nad LabemV dlouhodobém projektu „Mírem válka nekončí" chceme čtenářům přiblížit v detailech první poválečné měsíce života v ústeckém okresu. V rámci projektu vyšla již publikace „Bombardéry a extremisté" a v těchto dnech vychází druhé rozšířené vydání knihy „Ústec ... Ústecké vítězství - František Roček od 186 Kč - Heureka.cz ... . V květnu 1945 uhasly pouze klasické armádní operace. Ústí nad LabemV dlouhodobém projektu „Mírem válka nekončí" chceme čtenářům přiblížit v detailech první poválečné měsíce života v ústeckém okresu. V rámci projektu vyšla již publikace „Bombardéry a extremisté" a v těchto dnech vychází druhé rozšířené vydání knihy „Ústecká štvanice". Desátník Wydra má v partyzánském oddílu roli popravčího trestajícího kolaboranty. Necukne, ani když dostává za úkol vyhledat a potrestat přítele z dětství. Po návratu do tábora ... Štvanice is an island on the Vltava river between the Prague districts of Holešovice and Karlín.At the end of the 17th century, a wooden arena was built there. Until 1816, the island was used for dog hunts involving various animals such as bears, bulls, deer, and cows, although these were repeatedly banned. Ústecká štvanice. by František Roček. bookshelves: currently-reading. Want to Read saving ......

INFORMACE

AUTOR
František Roček
DIMENZE
9,77 MB
NÁZEV SOUBORU
Ústecká štvanice.pdf

POPIS

Kniha vypráví příběhy několika set lidí, kteří žili a umírali od května do července 1945. V čase, kdy válka pomalu přecházela v něco, čemu říkáme mír. Kniha je o naději, ale také o pocitech a prožitcích připomínajících štvanici, kterou někteří zažívali od roku 1938, jiní od května 1945. Jedinou skutečně románovou postavou obdařenou fiktivním jménem a příjmením je osoba poručíka pěchoty Josefa Nováka z vojenského obranného zpravodajství, který nás provází událostmi doby. Pokud se v knize objeví jakékoliv jiné jméno a příjmení, není to jméno románového hrdiny. Jde o člověka, který skutečně v té době žil v Ústí, Ústím projížděl nebo zde byl zavražděn, zemřel v nemocnici, nebo byl zatčen a o něco později i odsunut do Německa. Lidé žili a umírali v Ústí tak, jak je zde napsáno.

Chcete si přečíst knihu?Ústecká štvanice ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Roček. Číst Ústecká štvanice Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY