Mezi žebry déšť

Mezi žebry déšť - Radovan Jursa | I15cajalco.com

...a, Radovan. 3 dny. Naše cena: 124 Kč Velké příběhy Bible Autor: Jindřich Cigánek - Tato kniha je určena všem věřícím, kteří se chtějí seznámit s kořeny své víry, i nevěřícím, kteří se chtějí seznámit s kořeny euro-americké civilizace ... Autorské čtení: Radovan Jursa | PONAVA ... . Publikace pojednává ... Mezi žebry déšť Pirátský kodex: Od ctihodných zlodějů po současné ničemy Zabezpečení obchodních informací: Výběr a realizace bezpečnostních opatření k zajištění důvěrnosti, celistvosti a dostupnosti informací Mezi žebry déšť-- autor: Jursa Radovan Příběh maškarního sálu ze zámku v Českém Krumlově-- autor: Tůma Michal Abstrakce-- autor: Rousová Hana Geschichte des Maskensaals im Schloss Český Krumlov-- autor: Tůma Michal Naučte se kreslit 3D obrázky-- autor: Pabst Stefan Nemáte dosud uživatelský účet na Dobré knihy.cz?. Registrace na stránky dobre-hnihy.cz Vám přináší řadu výhod. Krom zrychleného nákupu jsme pro Vás připravili řadu dalších funkcí, které využijete nejen při nakupování na našem eshopu. Povoláním lékař, zabývá se kardiochirurgií a tr ... Mezi žebry déšť | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... .cz?. Registrace na stránky dobre-hnihy.cz Vám přináší řadu výhod. Krom zrychleného nákupu jsme pro Vás připravili řadu dalších funkcí, které využijete nejen při nakupování na našem eshopu. Povoláním lékař, zabývá se kardiochirurgií a transplantační chirurgií. Věnuje se sochařství a literatuře. Vydal básnické sbírky Pianissimo (Refugium V-R,1999), Mezi žebry déšť (Montanex,2011) a Mezzovoce (Dauphin,2019). Jeho tvorba je zastoupena v antologiích a časopisech....

INFORMACE

AUTOR
Radovan Jursa
DIMENZE
5,8 MB
NÁZEV SOUBORU
Mezi žebry déšť.pdf

POPIS

Druhá autorova básnická sbírka sestává výhradně ze čtyřverší, což ovšem autora nijak myšlenkově ani poeticky neomezuje.Naopak - redukce "zbytečných" slov a celkové zhuštění přidává jeho veršům na síle působivosti. Použitá slova pak pečlivě vybírá z opravdu bohaté zásoby a s cizelérskou (či v jeho případě vzhledem k povolání kardiochirurga s chirurgickou) precizností k sobě tak, aby co nejpůsobivěji zobrazila vnitřnímu zraku pocit, který chce sdělit. Je to poezie silně pocitová, niterná, poezie sahající a zasazující do hlubin vědomí i povědomí. Je to poezie duše a mysli, které Jursa regeneruje a kultivuje, stejně jako ve své profesi rekonstruuje ten nejdůležitější a přitom nejsymboličtější orgán lidského těla. Jako by tušil, že srdce sebelépe fungující je bez úzkého vztahu s duší a myslí pouhým svalem.Nedílnou součástí sbírky jsou frotáže havířovské výtvarnice Ivony Vlčinské, tvořící s vybranými básněmi vzácnou symbiózu. Neilustrují, ale doplňují je tím, že vyjadřují to, co je za slovy. Jsou to kresby iluzivní, jen lehce se konečky prstů dotýkající s verši. Tak, jako se dotýkáme představ a prožitků svých a svých nejbližších. A tak se Jursova a Vlčinské sbírka dotýká nás.

Chcete si přečíst knihu?Mezi žebry déšť ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Radovan Jursa. Číst Mezi žebry déšť Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY