Víme, co jíme: Vědomé vaření

Víme, co jíme: Vědomé vaření - Lenka Žák | I15cajalco.com

...e maximálně využijeme navařené suroviny ... Víme, co jíme: Vědomé vaření - Lenka Žák | Kniha na Alza.cz ... . Zaměřuje se hlavně na obiloviny.' Víme, co jíme - Vědomé vaření + Darček: 10 DVD ZADARMO pri nákupe nad 20 Eur. do týždňa. 14,30 € doprava od 1,99 € Do obchodu. Niagara ... Popis; Čtenářská kategorie: kniha: Záhlaví: ŽÁK, Lenka: Název: Víme, co jíme: Podnázev: vědomé vaření; jak v kuchyni maximálně využít obiloviny a šetřit tak čas, přírodu i peníze aneb Cesta k soběstačnosti Víme, co jíme . 379 Kč . Při nákupu nad 999 Kč máte po ... Víme, co jíme / Nejlevnější knihy ... . 379 Kč . Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma ... Víme, co jíme Vědomé vaření . Lenka Žák; Lenka Žák . 4,7 . Sledovat autora . Jídla a nápoje. Všechny knihy autora . Eminent, 2012. 4,7 3x. Nakladatel Eminent, 2012. Autorka chce čtenářům ukázat, jak můžeme šetřit peníze, své zdraví i ... Kuchařka Víme, co jíme - Vědomé vaření chce čtenářům ukázat, jak můžeme šetřit peníze, své zdraví i přírodu tím, že maximálně využijeme navařené suroviny. Zaměřuje se hlavně na obiloviny. Vařit podle ní mohou lidé s bezlepkovou dietou, alergici, vegani, vegetariáni, ale i všichni, kteří si chtějí ... Objednávajte knihu Víme, co jíme - Vědomé vařeníod autora Žák Lenka v internetovom kníhkupectve Megaknihy.sk. Rýchle odoslanie, skvelé ceny Kuchařka Víme, co jíme - Vědomé vaření chce čtenářům ukázat, jak můžeme šetřit peníze, své zdraví i přírodu tím, že maximálně využijeme navařené suroviny. Zaměřuje se hlavně na obiloviny. Vařit podle ní mohou lidé s bezlepkovou dietou, alergici, vegani, vegetariáni, ale i všichni, kteří si chtějí ... Kuchařka „Víme, co jíme" je především zaměřená právě na obiloviny a nabízím nám spoustu chutných receptů s jáhly, pohankou, kamutem, polentou, ovsem, rýží, bulgurem… Kromě toho nechybí recept na výrobu domácího obilného či mandlového mléka, ghí, nebo kvašení zeleniny....

INFORMACE

AUTOR
Lenka Žák
DIMENZE
10,84 MB
NÁZEV SOUBORU
Víme, co jíme: Vědomé vaření.pdf

POPIS

Autorka chce čtenářům ukázat, jak můžeme šetřit peníze, své zdraví i přírodu tím, že maximálně využijeme navařené suroviny. Zaměřuje se hlavně na obiloviny. Vařit podle ní mohou lidé s bezlepkovou dietou, alergici, vegani, vegetariáni, ale i všichni, kteří si chtějí zpestřit svůj jídelníček. Navaříme-li plný hrnec jáhel, pohanky nebo špaldy, nabízí se možnost zpracování od hlavních jídel, polévek, pomazánek až po deserty. A to všechno bez glutamátů a jiných chemických přísad, bílého cukru a bílé mouky. Kniha je netradiční kuchařkou, píše se v ní totiž o energii přírody, o jejím působení na naše zdraví, a autorka ji dokonce zve do své kuchyně jako nedílnou součást přípravy jednotlivých pokrmů. Nakonec tady najdete i několik rozhovorů: s hercem Jaroslavem Duškem, MUDr. Janem Hnízdilem, Klárou Jíchovou, která se zabývá makrobiotikou a publikuje články o výživě dětí, a taky s autorkou Biolenkou, ta moderuje pravidelný rozhlasový pořad o zdravé výživě.

Chcete si přečíst knihu?Víme, co jíme: Vědomé vaření ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lenka Žák. Číst Víme, co jíme: Vědomé vaření Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY