Metamorfózy ruské kultury: Výbor statí a esejů

Metamorfózy ruské kultury: Výbor statí a esejů - Alexandr M. Pančenko | I15cajalco.com

...kupectví > Naučná literatura > Historie - dějiny > Kulturní dějiny > Rusko ... Knihy Metamorfózy - Heureka.cz ... . Výbor z tvorby předního ruského filologa a medievisty představuje průřez autorovým dílem od 70. do konce 90. let minulého století. Tematická pestrost a široká historická škála statí a esejů - od christianizace Rusi ("Krása pravoslaví a pokřtění Rusi") a vzniku ondřejovského kultu ("Letopisné vyprávění o apoštolu Ondřeji a fl agelantství") přes paralely ... Kupte nebo prodejte knihu Metamorfózy ruské kultury v online antikvariátu ... Kulturní dějiny - Rusko | Knihy.ABZ.cz ... ... Kupte nebo prodejte knihu Metamorfózy ruské kultury v online antikvariátu TrhKnih.cz. Hledat. Přihlásit; košík je prázdný Prodat knihy. Metamorfózy ruské kultury sborník statí a esejů Aleksandr Michajlovič Pančenko. Moje hodnocení Zatím nikdo nehodnotil Alexandr Michajlovič Pančenko ; [sestavil, poznámkami a doslovem ... Metamorfózy ruské kultury: Výbor statí a esejů Alexandr M. Pančenko pdf Mezi dvěma královnami Kate Emerson kniha Michael Chabon Židovský policejní klub Metamorfózy ruské kultury: Výbor statí a esejů Alexandr M. Pančenko pdf Mezi dvěma královnami Kate Emerson kniha Michael Chabon Židovský policejní klub Sběratelé, mecenáši, restaurátoři a kunsthistorici ve službách umění". Kniha je bohatě ilustrována barevnými i černobílými reprodukcemi ikon, fresek a mozaik, a to jak z vrcholného období ruské ikonomalby, tj. 15.-16. století, tak ikon z prostředí ruské emigrace a současného Ruska. Bližší informace Metamorfózy ruské kultury. Výbor statí a esejů - Alexandr M. Pančenko, Pavel Mervart. Hodnocení produktu: 0%. ... Básnická zbierka Premeny (Metamorfózy) prírody, života, duše, viery, lásky a vzťahov predstavuje pohľad na rôzne témy. Človek ako Bio-psycho-sociálno-spirituálna bytosť je v... - Když se víra mění na kulturu aneb proměny ruské společnosti očima Alexandra Michajloviče Pančenka. - In: A. M. Pančenko: Metamorfózy ruské kultury. Sborník statí a esejů/sest. M Řoutil. - Červený Kostelec: Pavel Mervart, 2011. - S. 357-371. Pančenko A. M., Metamorfózy ruské kultury. Sborník statí a esejů, přel. ... Encyklopedyczny zarys kultury Słowian od czasów najdawniejszych do schylku wieku XII, Kowalenko W. - Labuda G ... Byl to slovutný filolog i medievelista (to není odborník přes média, nýbrž přes středověk) a výbor jeho nejdůležitějších statí Metamorfózy ruské kultury postihuje nejdůležitější etapy nejen středověkých, raně novověkých, ale dokonce také novodobých ruských dějin, spojených třeba s kultem zakladatele a vůdce ... Metamorfózy ruské kultury sborník statí a esejů. Šimon Mág Výbor od 150 K ... Výbor textů 11.-14. století, do něhož editoři Emilie Bláhová, Václav Konzal a Zoe Hauptová zařadili texty od 11. do konce 14. století v plném znění či pouze v ukázkách ... Metamorfózy ruské kultury. Alexandr M. Pančenko. Výbor z tvorby předního rusk...

INFORMACE

AUTOR
Alexandr M. Pančenko
DIMENZE
10,87 MB
NÁZEV SOUBORU
Metamorfózy ruské kultury: Výbor statí a esejů.pdf

POPIS

Výbor z tvorby předního ruského filologa a medievisty představuje průřez autorovým dílem od 70. do konce 90. let minulého století. Tematická pestrost a široká historická škála statí a esejů - od christianizace Rusi ("Krása pravoslaví a pokřtění Rusi") a vzniku ondřejovského kultu ("Letopisné vyprávění o apoštolu Ondřeji a fl agelantství") přes paralely kulturních typů slavia orthodoxa a slavia romana ("O specifi čnosti slovanské civilizace") a odpor prvních zastánců "staré víry" ("Bojarka Morozovová - symbol a osobnost") až po vytváření novodobých klišé (",Potěmkinovy vesnice' jako kulturní mýtus") či leninského kultu ("Osmý div světa") - svědčí bezesporu o tom, že autor psal - ač z různých úhlů pohledu - vlastní histoire spirituelle ruské kultury.

Chcete si přečíst knihu?Metamorfózy ruské kultury: Výbor statí a esejů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alexandr M. Pančenko. Číst Metamorfózy ruské kultury: Výbor statí a esejů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY