Staročeské biblické předmluvy

Staročeské biblické předmluvy - Andrea Svobodová (ed.), | I15cajalco.com

...-5 Grant CEP: GA ČR GA15-06405S Institucionální podpora: RVO:68378092 Klíčová slova: Medieval Studies * Old Czech Language * Medieval vernacular translations * Prologues * Bible translation Kód oboru RIV: AI - Jazykověda Staročeské biblické předmluvy Svobodová Andrea, Voleková Kateřina (eds ... Staročeské biblické předmluvy | Dumknihy.cz - knihy po ... ... .) | Kniha Biblické prology, tj. úvody k biblickým knihám, byly ve středověku obvyklou součástí latinské Vulgáty. Staročeské biblické předmluvy. Eds. Kateřina Voleková - Andrea Svobodová, Praha: Scriptorium 2019. ISBN 978-80-88013-78-5. Orthographia Bohemica. Ed. Kateřina Voleková, do češtiny přel. Ondřej Koupil, do angl. přel. Marcela Koupilová a David Livingstone, Praha: Akropolis 2019. ISBN 978-80 ... Staročeské biblické předmluvy - Andrea Svobodová (ed ... ... . Staročeské biblické předmluvy. Eds. Kateřina Voleková - Andrea Svobodová, Praha: Scriptorium 2019. ISBN 978-80-88013-78-5. Orthographia Bohemica. Ed. Kateřina Voleková, do češtiny přel. Ondřej Koupil, do angl. přel. Marcela Koupilová a David Livingstone, Praha: Akropolis 2019. ISBN 978-80-7470-234-1. Upozornenie. Tento web sa Vám pravdepodobne nebude zobrazovať správne. Nový dizajn kníhkupectva alter ego využíva najmodernejšie technológie, ktoré nie sú podporované v starších verziách internetových prehliadačov. Staročeské biblické předmluvy Biblické prology, tj. úvody k biblickým knihám, byly ve středověku obvyklou součástí latinské Vulgáty. V omezeném počtu se předmluvy staly součástí už nejstaršího překladu celé bible do češtiny z počátku 50. let 14. století. Beletrie pro děti do 10 let Beletrie pro děti nad 10 let Dětská dobrodružství Dívčí knihy Pohádky Básně, říkanky a písničky Sci-fi a fantasy pro děti Komiksy pro děti První čtení Pověsti, mýty a báje Staročeské biblické předmluvy. Andrea Svobodová, Kateřina Voleková | Scriptorium | 2019 . Biblické prology, tj. úvody k biblickým knihám, byly ve středověku obvyklou součástí latinské Vulgáty. Staročeské biblické předmluvy . Svobodová, A.; Voleková, K. ed. /Scriptorium/ Biblické prology, tj. úvody k biblickým knihám, byly ve středověku obvyklou součástí latinské Vulgáty. V omezeném počtu se předmluvy staly součástí už nejstaršího překladu celé bible do češtiny z počátku 50. let 14. století. V rámci ......

INFORMACE

AUTOR
Andrea Svobodová (ed.),
DIMENZE
9,20 MB
NÁZEV SOUBORU
Staročeské biblické předmluvy.pdf

POPIS

Biblické prology, tj. úvody k biblickým knihám, byly ve středověku obvyklou součástí latinské Vulgáty. V omezeném počtu se předmluvy staly součástí už nejstaršího překladu celé bible do češtiny z počátku 50. let 14. století. V rámci nové verze staročeského překladu bible byl zřejmě kolem roku 1400 pořízen souborný překlad více než stovky předmluv. V průběhu 15. století byly předmluvy dále užívány, upravovány, ale také nově překládány. Publikace přináší kritickou edici 124 staročeských biblických předmluv, a to jak textů přeložených z latiny, tak i několika původních staročeských předmluv. Vlastní text je opatřen poznámkovým aparátem včetně určení citátů z bible i z dalších autorit a včetně různočtení ze všech zjištěných opisů dané předmluvy. Edici jsou předeslány studie o staročeském překladu biblických prologů a o jejich iluminátorské výzdobě (s vyobrazeními). Součástí knihy jsou rejstříky a přílohy, které kromě soupisů latinských a českých prologů obsahují mj. zatím nejúplnější seznam staročeských biblických pramenů.

Chcete si přečíst knihu?Staročeské biblické předmluvy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Andrea Svobodová (ed.),. Číst Staročeské biblické předmluvy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY