Navzdory času

Navzdory času - Eva Kantůrková, | I15cajalco.com

...es to assist library staff as they consider how to handle coronavirus ... Času navzdory - kolektiv autorů | KOSMAS.cz - vaše ... ... ... Kniha Navzdory času je v. Přečtených: 2x: Chystám se číst: 2x: Nápověda - Podmínky užit ... Petr Brandtner: Eva Kantůrková - Navzdory času, 1. díl 14.03.2020 17:24 V půli května oslaví česká spisovatelka Eva Kantůrková úctyhodných 90 let. Úctyhodných nejen pro číslo samo, ale především pro duševní mladistvost, s níž příležitostně vstupuje do intelektuálních bitev a vždy překvapí neotřelým názorem. Petr Brandtner: Eva Kantůrková - Navzdory času, 1. díl V půli k ... Petr Brandtner: Eva Kantůrková - Navzdory času, 1. díl ... . Petr Brandtner: Eva Kantůrková - Navzdory času, 1. díl V půli května oslaví česká spisovatelka Eva Kantůrková úctyhodných 90 let. Úctyhodných nejen pro číslo samo, ale především pro duševní mladistvost, s níž příležitostně vstupuje do intelektuálních bitev a vždy překvapí neotřelým názorem. O čem je kniha Navzdory času? Dva autoři naprosto odlišných „rodných listů" - věku, životní zkušenosti, celoživotní politické a světonázorové orientace - se sešli na stránkách této knihy psané formou ...

INFORMACE

AUTOR
Eva Kantůrková,
DIMENZE
3,88 MB
NÁZEV SOUBORU
Navzdory času.pdf

POPIS

Dva autoři naprosto odlišných „rodných listů“ – věku, životní zkušenosti, celoživotní politické a světonázorové orientace – se sešli na stránkách této knihy psané formou dopisů, postupně rozkrývajících jednotlivé vrstvy paměti obou aktérů. Je to z principu dramatická konfrontace: Na jedné straně zkušená literátka (nar. 1930) z elitní pražské rodiny (matka spisovatelka B. Sílová), která byla aktivní účastnicí politického a intelektuálního dění 50. a 60. let minulého století, posléze se ocitla v disentu a po roce 1989 zpátky v „týmu vítězů“. Proti ní o půldruhé generace mladší (1962) novinář, původem z malého města, bez jakýchkoli vazeb na dobové elity, v 80. letech nenápadný hráč na půdorysu samizdatových aktivit a zároveň nepřehlédnutelný novinář nastupující generace. Po roce 1989 většinu času v docela jiném názorovém táboře, než jeho „dopisová“ partnerka. A přece podivuhodnou konvergencí a skrze překvapivé vyprávěcí dobrodružství dospívají ke společným hodnotovým vzorcům. Co je totiž důležité, a zejména pro intelektuála z časů „konce dějin“? Především otevřenost, pravdivost, lidská poctivost, odpovědnost za svá slova a hlavně za své činy. Vnímavost pro argumenty druhých, schopnost zpochybnit zdánlivě nedotknutelná dogmata, umění uznat pravdu, i když je mi nepohodlná. Dopisový duel Evy Kantůrkové a Petra Žantovského je osobitým obrazem pestrosti života ve 20. století a krátce po něm. Zrcadlem nastaveným nejen mezi autory navzájem, ale i mezi nimi a čtenářem, a hlavně plynoucímu času – jemu navzdory.

Chcete si přečíst knihu?Navzdory času ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eva Kantůrková,. Číst Navzdory času Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY