O Trojici v Teologické sumě

O Trojici v Teologické sumě - Tomáš Akvinský | I15cajalco.com

...1 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) prof ... O Trojici v Teologické sumě (Tomáš Akvinský) | Detail ... ... . Peter Staněk, ENERGETIKA a SPOLEČNOST BUDOUCNOSTI, Smart City Plzeň, 26. 3. 2019, TOP EXPO CZ - Duration: 59:22. MD TOP EXPO CZ 8,490 views Kniha: O Trojici v Teologické sumě Autor: Tomáš Akvinský Co nám kromě intelektuálního dobrodružství může poskytnout studium Tomášova traktátu o Trojici (STh I, q. 27-43)? O Trojici v Teologické sumě za 400 Kč. Zboží v online obchodu Paulinky.cz O T ... Kniha: O Trojici v Teologické sumě (Tomáš Akvinský) | Martinus ... . Zboží v online obchodu Paulinky.cz O Trojici v Teologické sumě Tomáš Akvinský Co nám kromě intelektuálního dobrodružství může poskytnout studium Tomášova traktátu o Trojici (STh I, q. 27-43)? ... O Trojici v Teologické sumě(Akvinský Tomáš) - Co nám kromě intelektuálního dobrodružství může poskytnout studium Tomášova traktátu o Trojici (STh I, q. 27-43)? Asi stěží zpochybíme, že Tomášovy úvahy jsou důležitou součástí dějin teologie a filosofie a že hrají důležitou úlohu v intelektuálním souboji, který tak či onak ovlivnil politické dějiny ... O Trojici v Teologické sumě. Tomáš Akvinský, překlad Karel Šprunk, brož.,...

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Akvinský
DIMENZE
12,45 MB
NÁZEV SOUBORU
O Trojici v Teologické sumě.pdf

POPIS

Co nám kromě intelektuálního dobrodružství může poskytnout studium Tomášova traktátu o Trojici (STh I, q. 27–43)? Asi stěží zpochybníme, že Tomášovy úvahy jsou důležitou součástí dějin teologie a filosofie a že hrají důležitou úlohu v intelektuálním souboji, který tak či onak ovlivnil politické dějiny západní civilizace. Vždyť tak jako je náš svět svým způsobem obrazem trojjediného Boha, jsou politické události, alespoň do určité míry, odrazem diskusí o tomto Bohu. Poněkud problematičtější je otázka, zda může Tomášův traktát o Trojici inspirovat, či dokonce spoluurčovat povahu dnešních filosofických či teologických debat. Jako plod vysoce spekulativního myšlení se zdál být navždy odsouzen do starého teologického harampádí. Nyní však tyto „nepraktické“ úvahy znovu ožívají: neboť jak jinak můžeme být „připraveni obhájit sepředkaždým, kdo se nás ptá po důvodech naší naděje“ (1 Petr 3, 15)? Jak jinak se budeme hájit, když nás stoupenec judaismu či islámu obviní z polyteismu? Jak jinak budeme odstraňovat racionální překážky, které druhým a mnohdy i nám samotným překáží v přijetí víry?

Chcete si přečíst knihu?O Trojici v Teologické sumě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Akvinský. Číst O Trojici v Teologické sumě Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY