V indiánském zajetí: Legendy Divokého západu

V indiánském zajetí: Legendy Divokého západu - - | I15cajalco.com

...vrátilců z indiánského zajetí a pokrývá období od počátku anglického osidlování až do konečné porážky posledního z domorodých kmenů ... české knihy nejen o indiánech - Aweho Trading Post ... . Z cyklu Legendy divokého západu. (Založil/a: rady.kros) Kniha na prodej: V indiánském zajetí - čtrnáct autentických příběhů z let 1675-1870, 2011. Cena 777 Kč. Antikvariát 11 ÉRA DIVOKÉHO ZÁPADU se dá definovat jednou jedinou větou: Byla to doba, kdy muži, přitom muži velmi rozdílných povah a lidských hodnot - mimořádně tvrdí a mimořádně nelítostní, zabíjející i zabíjení, brali zákon do vlastních rukou. Byl to krutý svět a doba byla příliš hektická, než aby si to uvědomovali. Tento výbor z dobových textů obsahuje 14 nejslavnějších vzpom ... české knihy nejen o indiánech - Aweho Trading Post ... . Byl to krutý svět a doba byla příliš hektická, než aby si to uvědomovali. Tento výbor z dobových textů obsahuje 14 nejslavnějších vzpomínek navrátilců z indiánského zajetí a pokrývá období od počátku anglického osidlování až do konečné porážky posledního z domorodých kmenů. Z cyklu Legendy divokého západu. V indiánském zajetí 49 Kč. 44 Kč ... Zrovna čtu knížku V indiánském zajetí.Je to čtrnáct autentických příběhů z let 1675-1870.Vydal Baronet v legendách divokého západu.Příběh od Johna Tannera se jmenuje Bílý indián.Koho zajímá indiánská tématika a osudy přistěhovalců,velmi doporučuji. V roce 2011 byl náš knižní trh obohacen o stejnojmenný titul V INDIÁNSKÉM ZAJETÍ: LEGENDY DIVOKÉHO ZÁPADU, jež je čtyřsetstránkovou antologií čtrnácti nejslavnějších výpovědí navrátilců z indiánského zajetí od dob osidlování Angličany, až po doby posledních bojů s indiánskými kmeny. Podle zákona o evidenci tržeb je p...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,71 MB
NÁZEV SOUBORU
V indiánském zajetí: Legendy Divokého západu.pdf

POPIS

Konflikt mezi severoamerickými indiány a osadníky začal záhy po jejich příchodu na severoamerický kontinent. Kulturní rozdíl mezi oběma skupinami byl propastný a tak mezi nimi docházelo k násilí. K tomu se přidal boj o životní prostor, jehož význam v posledním období konfliktu zcela převládl. Někdy byli přepadení osadníci bráni do zajetí a mnoho z nich muselo zbytek života strávit mezi indiány. Některým se však podařilo uprchnout, jiní byli vykoupeni. Vzpomínky navrátilců vyvolávaly mezi posluchači velký zájem a často získaly i písemnou podobu. Vyprávění zajatců byla prvním autentickým popisem indiánského života a zvyků, navíc s obvykle velmi dramatickým líčením přepadení srubů či vozů, spáchaných masakrů a dlouhých cest divočinou ukončených divokými slavnostmi doprovázenými mučením a upalováním zajatců. Též ale vyprávěním o všedním životě indiánů, o lovu medvědů a bizonů, o konfliktech mezi kmeny, rodinném životě a fascinujících procedurách indiánských šamanů. Tento výbor z dobových textů obsahuje 14 nejslavnějších vzpomínek navrátilců z indiánského zajetí a pokrývá období od počátku anglického osidlování až do konečné porážky posledního z domorodých kmenů. Z cyklu Legendy divokého západu.

Chcete si přečíst knihu?V indiánském zajetí: Legendy Divokého západu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst V indiánském zajetí: Legendy Divokého západu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY