Česká rodina na počátku 21. století: Životní podmínky, vztahy a potřeby

Česká rodina na počátku 21. století: Životní podmínky, vztahy a potřeby - Věra Kuchařová, | I15cajalco.com

... rodina na počátku 21. století. Životní podmínky, vztahy a potřeby ... Věra Kuchařová a kol.: Česká rodina na počátku 21. století ... ... . (Kuchařová, Věra a kol.: Czech Family at the Beginning of the 21st Century: Living Conditions, Relations and Needs). Česká rodina na počátku 21. století Životní podmínky, vztahy a potřeby Věra Kuchařov ... Kniha přináší analytický pohled na české rodiny a jejich proměny od počátku tisíciletí. Sleduje každodenní život rodin, jejich potřeby, problémy a faktory, které mohou fungování a soudržnost rodin ohrožovat. Autorky věnují pozornost rovněž vztahům v rodině a plnění její ... Česká rodina na počátku 21. století - Životní podmínky ... ... . Autorky věnují pozornost rovněž vztahům v rodině a plnění jejích výchovných funkcí v době proměnlivých společenských a ekonomických podmínek ... Huráková, Z. Kuchařová, Věra a kol.: Česká rodina na počátku 21. století. Životní podmínky, vztahy a potřeby. (Kuchařová, Věra a kol.: Czech Family ... Česko, úředním názvem Česká republika, je stát ve střední Evropě. Samostatnost nabylo 1. ledna 1993 jako nástupnický stát Československa, předtím existovalo jako jedna ze dvou republik československé federace.Navazuje také na více než tisícileté dějiny české státnosti a kultury.Podle své ústavy je Česko parlamentní, demokratický právní stát s liberálním ... Kvalitativní výzkum se zaměřením na polostrukturovaný rozhovor Česká rodina na počátku 21. století: Životní podmínky, vztahy a potřeby Prarodičovství v současné české společnosti USA: krajní příklad liberálního modelu, specifika vývoje soc. státu a dopady na rodinu, podoba rodinné politiky. 27.11. Rodinná politika a Československo: první republika - rodina a sociální péče. Vývoj po roce 1948 - explicitní rodinná politika a její důsledky. 4.12. Česká rodina na počátku 21. století. Životní podmínky, vztahy a potřeby. ..... 136 Online prakticko-publicistická část časopisu..... 140 Naše poslání a cíle ......

INFORMACE

AUTOR
Věra Kuchařová,
DIMENZE
6,61 MB
NÁZEV SOUBORU
Česká rodina na počátku 21. století: Životní podmínky, vztahy a potřeby.pdf

POPIS

Kniha přináší analytický pohled na české rodiny a jejich proměny od počátku tisíciletí. Sleduje každodenní život rodin, jejich potřeby, problémy a faktory, které mohou fungování a soudržnost rodin ohrožovat. Autorky věnují pozornost rovněž vztahům v rodině a plnění jejích výchovných funkcí v době proměnlivých společenských a ekonomických podmínek, jakož i formám společenské podpory rodin v různých oblastech života. Publikace vychází z výsledků výzkumů a analýz dostupných statistických dat. Opírá se také o poznatky autorek získané na základě spolupráce s různými subjekty zabývajícími se v praxi podporou rodin. Kniha je určena odborné veřejnosti, představitelům státní správy a samosprávy nebo profesionálům v oblasti služeb pro rodiny. Může být i významným zdrojem informací pro studenty společenskovědních oborů. Zajímavé souhrnné informace o životě rodin v ní nalezne i širší veřejnost. – Jaké jsou dnešní české rodiny? Co mají společného a v čem se liší? – Jak se demografické trendy promítají do proměn rodin? – Jakým rizikům čelí dnešní rodiny? Chybí jim peníze, čas, společenská podpora, nebo něco jiného? – Chtějí mladí lidé zakládat rodiny, mít více dětí? Chtějí žít v manželství, nebo raději volí jiné formy soužití? – Mohou všechny rodiny dopřát dětem vše, co potřebují? – Jaké bydlení je pro rodiny dostupné? – Je institucionální péče a výchova dětí zajištěna ke spokojenosti rodin? – Jakou pomoc potřebují ohrožené děti? – Umíme se v rodině postarat o své stárnoucí blízké? – Jak (dobře) reflektuje rodinná politika potřeby rodin?

Chcete si přečíst knihu?Česká rodina na počátku 21. století: Životní podmínky, vztahy a potřeby ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Věra Kuchařová,. Číst Česká rodina na počátku 21. století: Životní podmínky, vztahy a potřeby Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY