Vybojovaná svoboda: Vzpomínky

Vybojovaná svoboda: Vzpomínky - Hans Küng | I15cajalco.com

...veň bez přikrášlení vzpomíná na teologická studia v Římě, svou kariéru kněze a profesora a na události a ... PDF Zoznam použitej literatúry ... ... Vybojovaná svoboda Hanse Künga. autor: ... také vzpomínky na jeho cesty a osobní setkání. V případě jednoho z nejvýraznějších a taky nejkontroverznějších katolických teologů 20. století je škoda, že překladu nebyla věnována náležitá pozornost. Jasně se ukazuje, že bez odpovědné redaktorské práce a odborné ... Vybojovaná svoboda - kniha vzpomínek Hanse Kunga Tento první svazek Kungových pamětí, zachycuje období prvn ... Küng, Hans: Židovství - iLiteratura.cz ... ... Vybojovaná svoboda - kniha vzpomínek Hanse Kunga Tento první svazek Kungových pamětí, zachycuje období prvních čtyřiceti let jeho života. Tedy od dětství a dospívání, přes období 2. světové války, až do roku 1968, kdy byl již mezinárodně uznávaným teologem. (Vyšehrad 2015), V co věřím (Vyšehrad 2012), Vybojovaná svoboda. Vzpomínky (Bergman 2011) a Mozart. Stopy transcendence (CDK 2002). Küng monografii rozdělil symbolicky (podle tří monoteistických okruhů a snad i symboliky Trojice) do tří oddílů: Minulost dosud přítomná, Problémy současnosti a Výhledy do budoucna. V prvním ... Hans Küng - Vybojovaná svoboda: Vzpomínky. Hans Küng, jeden z nejvýznamnějších teologů dvacátého století, který působil jako teologický expert (peritus) na 2. vatikánském koncilu, bilancuje svůj život, který se měl stát bojem za jeho vlastní svobodu i svobodu uvnitř římskokatolické církve. TY - BOOK TI - Vybojovaná svoboda: vzpomínky T3 - Edice teologie A2 - Küng, Hans CY - Praha PB - Bergman PY - 2011 LA - Czech LA - German N1 - Obsahuje ... Vybojovaná svoboda (Vzpomínky) Hans Küng • Bergman, 2011 . Vyprodané . První svazek pamětí, nazvaný Vybojovaná svoboda, zachycuje období prvních čtyřiceti let jeho života - od dětství a dospívání, ovlivněného 2. světovou válkou, až do roku 1968, kdy byl již mezinárodně uznávaným teologem. ... 111 KŰNG, H. 2011. Vybojovaná svoboda. Vzpomínky. Praha. Bergman. 2011. LIESSMAN, K.P. 2009. Teorie nevzdelanosti.Omyly společnosti vědení. Vybojovaná svoboda vzpomínky před třemi lety. ... Bouře na moři vzpomínky ze života... před třemi lety. Námořníkův sen [Torpédovka "Meteor", člun... před třemi lety. Geology, Petrology and Genesis of the Kaolin Sediments of the Horní Bříza and Kaznějov in the Plzeň Basin před třemi lety. 2011 - Vybojovaná svoboda: Vzpomínky. 2011 - V co věřím. 2011 - Je ... %0 Book %E Küng, Hans %I Bergman %D 2011 %C Praha %G Czech %G German %B Edice teologie %T Vybojovaná svoboda: vzpomínky %U http://swbplus.bsz-bw.de/bsz369533135inh.htm Vybojovaná svoboda vzpomínky 1 poptávka. Zrozen legendou. Voda [Druhá část], Zrozen legendou. [První část], - Ohe ... Knihy - Hans Küng (* 19. března 1928 Sursee, Kanton Lucern) je původem švýcarský teolog, autor mnoha knih, katolický kněz. Byl významným teologem druhého vati... Vybojovaná svoboda (Vzpom...

INFORMACE

AUTOR
Hans Küng
DIMENZE
12,97 MB
NÁZEV SOUBORU
Vybojovaná svoboda: Vzpomínky.pdf

POPIS

První svazek pamětí, nazvaný Vybojovaná svoboda, zachycuje období prvních čtyřiceti let jeho života - od dětství a dospívání, ovlivněného 2. Světovou válkou, až do roku 1968, kdy byl již mezinárodně uznávaným teologem. S nadhledem, humorem, ale zároveň bez přikrášlení vzpomíná na teologická studia v Římě, svou kariéru kněze a profesora a na události a osobnosti, které formovaly jeho postoj k náboženství, církvi a ekumenismu. Velkou část knihy pak zabírá Küngův strhující popis zákulisního dění, machinací a intrik během 2. vatikánského koncilu, včetně setkání a spolupráce s tehdy mladým a reformně naladěným teologem Josephem Ratzingerem.

Chcete si přečíst knihu?Vybojovaná svoboda: Vzpomínky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hans Küng. Číst Vybojovaná svoboda: Vzpomínky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY