Německo páchá sebevraždu

Německo páchá sebevraždu - Thilo Sarrazin | I15cajalco.com

... na správný německý tlustospis sluší, a vzbudila loni v Německu veliké vzedmutí emocí ... Jak Thilo Sarrazin narušil intelektuální lenost | Recenze ... ... . Koupit Koupit eknihu. Sarrazin je autorem několika knih, z nichž zdaleka největší ohlas vzbudila kniha poslední, Německo páchá sebevraždu, která se od svého prvního vydání v srpnu 2010 dočkala již mnoha reedic a stala se jednou z nejprodávanějších knih v německojazyčném prostoru v posledních desetiletích. Sarrazin je autorem několika knih, z nichž zdaleka největší ohlas vzbudila kniha posledn ... Německo páchá sebevraždu - ČeskoAktuálně.cz ... . Sarrazin je autorem několika knih, z nichž zdaleka největší ohlas vzbudila kniha poslední, Německo páchá sebevraždu, která se od svého prvního vydání v srpnu 2010 dočkala již mnoha reedic a stala se jednou z nejprodávanějších knih v německojazyčném prostoru v posledních desetiletích. Německo páchá sebevraždu Knihu Thilo Sarrazina „Německo páchá sebevraždu" (Praha, Academia 2011) vezme do ruky s chutí každý, komu není lhostejný osud evropské civilizace. Ačkoli se autor zabývá především německou situací, jeho analýza platí i pro řadu dalších evropských zemí. Sarrazinova kniha Deutschland schafft sich ab, která nedávno vyšla také česky pod...

INFORMACE

AUTOR
Thilo Sarrazin
DIMENZE
5,52 MB
NÁZEV SOUBORU
Německo páchá sebevraždu.pdf

POPIS

Autor je jedním z nejvýraznějších německých politických myslitelů současné doby. Tento ekonom, špičkový úředník a politik dosáhl doktorského titulu na univerzitě v Bonnu (disertace o vědecko-teoretických problémech hospodářských dějin z hlediska kritického racionalismu), působil mj. na Spolkovém ministerstvu financí a v berlínském senátu či v představenstvech Německých drah a Německé spolkové banky a je (byť značně kontroverzním) členem německé sociální demokracie (SPD). Sarrazin je autorem několika knih, z nichž zdaleka největší ohlas vzbudila kniha poslední, Německo páchá sebevraždu, která se od svého prvního vydání v srpnu 2010 dočkala již mnoha reedic a stala se jednou z nejprodávanějších knih v německojazyčném prostoru v posledních desetiletích. Autor v ní i na základě svých bohatých zkušeností z politiky a státní správy podává - bez ohledu na diktát politické korektnosti - břitkou, především na číslech a statistikách založenou analýzu toho, jak Německo - podle jeho názoru - podkopává samotné základy svého budoucího blahobytu, sociálního smíru a společenské stability. Sarrazin spatřuje ohrožení v kombinaci nízké porodnosti, přebujelého sociálního státu, který až příliš nabízí a ne dost požaduje, a především problematické imigrace zejména z muslimských států, která hrozí během nemnoha desetiletí zcela proměnit charakter hostitelské země. Právě autorova kritika v průměru obtížněji integrovatelných přistěhovalců tureckého či arabského původu, oproti nimž pozitivně vyzvedává např. příchozí z východní Evropy, Indie nebo Číny, vyvolala - zčásti kvůli určitému posunu až překroucení při prezentaci Sarrazinových názorů v médiích či jeho oponenty - nejostřejší kritiku a nejbouřlivější diskusi. Autor se snaží podat i návod, co lze proti jím vylíčenému ohrožení dělat.

Chcete si přečíst knihu?Německo páchá sebevraždu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Thilo Sarrazin. Číst Německo páchá sebevraždu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY