Mluvená čeština: hledání funkčního rozpětí

Mluvená čeština: hledání funkčního rozpětí - Světla Čmejrková (ed.) | I15cajalco.com

...stics 39(3). 309-325. prostoru na konci dalšího desetiletí analyzuje publikace: Mluvená čeština: hledání funkčního rozpětí (Čmejrková, Hoffmannová 2011) ... Světla Čmejrková - Jana Hoffmannová (eds.): Mluvená ... ... . Kompetentním a o materiál opřeným způsobem ukazuje, že charakteristickým rysem řeči v médiích se stala tzv. A 'read' is counted each time someone views a publication summary (such as the title, abstract, and list of authors), clicks on a figure, or views or downloads the full-text. Publikace je věnována lingvistické analýze současné mluvené češtiny. Pokouší se nalézt odpověď na otázku, proč běžně mluvený jazyk proniká (hlav ... Naše řeč - Publikace o současné mluvené češtině ... . Publikace je věnována lingvistické analýze současné mluvené češtiny. Pokouší se nalézt odpověď na otázku, proč běžně mluvený jazyk proniká (hlavně v posledních dvou desetiletích) do psaných žánrů, spjatých tradičně se spisovným jazykem, do žánrů mediálních i do žánrů vyvolaných k životu moderními komunikačními technologiemi. Click Proceed to login using your library account or register as a new user...

INFORMACE

AUTOR
Světla Čmejrková (ed.)
DIMENZE
4,60 MB
NÁZEV SOUBORU
Mluvená čeština: hledání funkčního rozpětí.pdf

POPIS

Publikace je věnována lingvistické analýze současné mluvené češtiny. Pokouší se nalézt odpověď na otázku, proč běžně mluvený jazyk proniká (hlavně v posledních dvou desetiletích) do psaných žánrů, spjatých tradičně se spisovným jazykem, do žánrů mediálních i do žánrů vyvolaných k životu moderními komunikačními technologiemi. Předmětem analýz jsou autentické mluvené rozhovory mediální, od politických interview k talk show; zvláštní pozornost je věnována tištěným rozhovorům publicistickým, analýze novin a časopisů a také rozborům některých textů uměleckých, nebo "chatování" mladých účastníků elektronické komunikace. Čtenáři se seznámí s vývojovými proměnami současného jazyka, které vyplývají z tendencí ke konverzacionalizaci, technologizaci a marketizaci veřejného diskurzu a jsou zčásti ovlivněny kontakty s jinými jazyky.

Chcete si přečíst knihu?Mluvená čeština: hledání funkčního rozpětí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Světla Čmejrková (ed.). Číst Mluvená čeština: hledání funkčního rozpětí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY