O protektorátu v sociokulturních souvislostech

O protektorátu v sociokulturních souvislostech - Dagmar Magincová (ed.) | I15cajalco.com

...o-paleografický rozbor a edice pramene, kterou zakoupíte nejjednodušeji v našem internetovém obchodě ... protektorát levně, cena 200 Kč | Srovnání cen zboží ... . Zajímavé knihy na téma Protektorát Čechy a Morava v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků d. magincová (ed.): o protektorÁtu v sociokulturnÍch souvislostech (6961610016) Vystavit v této kategorii Aukro Knihy a Časopisy Knihy Odborné Historie Česká historie Pracujeme bezpečně. Roušky a rukavice jsou pro nás samozřejmostí. Vydáváme přes okénko. Běžně expedujeme všemi p ... tabuizace, tabuisace - ABZ.cz: slovník cizích slov ... . Roušky a rukavice jsou pro nás samozřejmostí. Vydáváme přes okénko. Běžně expedujeme všemi přepravci. Chrám sv. Cyrila a Metoděje v Praze-Karlíně. Praha 2007, s. 57 - 72; s R. Musilem. „ Nejen protektorátní léta Františka Zavřela ". In: D. Magincová (ed.): O protektorátu v sociokulturních souvislostech. Červený Kostelec 2011, s. 201-224. „ Praha načichlá Chelčickým. Příběh Františka Zavřela v politických ... Anežka Česká a její doba Oftis, Biskupství královéhradecké 2010 C 105302 Květina, Jan, Šlechtická demokracie :parlamentarismus v polsko-litevském státě v 16.-17. století Pavel Mervart 2011 C 105303 Magincová, Dagmar, O protektorátu v sociokulturních souvislostech Pavel Mervart 2011 C 105304 Horský, Zdeněk, Koperník a ... Podle vládního nařízení č. 19/1940 Sb., ze dne 11. ledna o protektorátní příslušnosti, se příslušníky Protektorátu stali pouze českoslovenští státní občané, kteří měli k 16. březnu 1939 bydliště, domovské právo nebo nárok na udělení domovské příslušnosti v pohraničí v době po anexi. O protektorátu v sociokulturních souvislostech-- autor: Magincová Dagmar Hraniční porucha osobnosti a její léčba -- autor: Grambal Aleš, Praško Ján, Kasalová Petra Komentáře ke slovu stigmatizace O protektorátu v sociokulturních souvislostech. Červený Kostelec : Pavel Mervart, 2011. s. 125-156. ISBN 978-80-87378-79-3. Oddělení ... O protektorátu v sociokulturních souvislostech 2011; Žánry autora. Učebnice a slovníky Politologie, mezinárodní vztahy Literatura naučná. Štítky z knih. monografie nakladatelství a vydavatelství Katalog knih Nakladatelství Pavel Mervart. Naleznete zde veškeré námi vydávané knihy určené k prodeji. Knihy nabízíme za nejnižší ceny. Českomoravské filmové ústředí jako ambivalentní pilíř protektorátní kinematografie. In: Protektorát v sociokulturních souvislostech. Hradec Králové: Univerzita HK 2009, s. 43-67. ISBN 978-80-87378-79-3. CZESANY DVOŘÁKOVÁ, Tereza. Marketa Lazarová v zrcadle produkčních dokumentů Filmového studia Barrandov. In: Marketa ......

INFORMACE

AUTOR
Dagmar Magincová (ed.)
DIMENZE
11,29 MB
NÁZEV SOUBORU
O protektorátu v sociokulturních souvislostech.pdf

POPIS

Kolektivní monografie O protektorátu v sociokulturních souvislostech otevírá díky transdisciplinárnímu pojetí některé nové otázky, týkající se vztahu kultury a společnosti, jež vyvstaly v mimořádných podmínkách nacistické okupace. Jednotlivé studie se soustředí především na tři tematické okruhy: prvním je "rozpolcené umění", tedy sama povaha tehdejší existence české kultury (od kolaborující až po ilegální), druhým je zkoumání napětí mezi "patosem odporu a alibismem sebeobětování", tedy jisté dvojkolejnosti dobové recepce kultury, třetím tématem je průzkum "ideologických filtrů zkoumání" protektorátu, odrážejících schémata vyloučení, stigmatizace či tabuizace podle dané ideologické orientace. Všechny kapitoly, zahrnující oblast historie médií, kinematografie, výtvarného umění, architektury, historiografie a literární historie, mají společné těžiště, jímž jsou konsekvence protektorátní reality jak pro tehdejší kulturní a společenský život a jeho pokračování v obdobích následujících, tak pro snahy o jeho pochopení a výklad.

Chcete si přečíst knihu?O protektorátu v sociokulturních souvislostech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dagmar Magincová (ed.). Číst O protektorátu v sociokulturních souvislostech Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY