Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut

Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut - Zdeněk Čech | I15cajalco.com

...utor: Čech, Zdeněk Nakladatel: Daranus EAN: 9788086983035 ISBN: 80-86983-03-X Popis: 1× kniha, vázaná, 280 stran, česky Rozměry: 13,5 × 20 cm Rok vydání: 2006 (2 ... Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut alternativy ... ... . vydání) Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut Autor: Čech, Zdeněk Nakladatel: Daranus EAN: 9788087423189 ISBN: 978-80-87423-18-9 Popis: 1× kniha, vázaná, 280 stran, česky Rozměry: 13 × 20 cm Rok vydání: 2011 Kniha: Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut Autor: Zdeněk Čech. Historický román, jehož děj se odehrává na počátku druhé poloviny 19. století. Příběh siamského (thajského) krále a anglické učitelky je vyprávěný j ... Kniha: Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut | Knihy.ABZ.cz ... . Historický román, jehož děj se odehrává na počátku druhé poloviny 19. století. Příběh siamského (thajského) krále a anglické učitelky je vyprávěný jinak než ve známém filmu nebo muzikálu, má blíž k ... Historický román Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut napsal Zdeňek Čech na motivy autentických vzpomínek Anny Leonowensové. Příběh statečné guvernantky Anny a krále Mongkuta byl několikrát literárně zpracován, dočkal se muzikálového zpracování a proslavil ho film s Jodie Fosterovou v hlavní roli, který byl nominován na dva Oscary. Anna a král Anna and the King; Anna a kráľ ... Roku 1862 pricestuje mladá vdova Anna Leonowensová so svojím malým synom Luisom do siamskeho kráľovstva, aby tu učila kráľovské deti. Zoznámi sa tu nielen s odlišnou feudálnou kultúrou, často nepochopiteľnou a krutou, ale aj s vladárom Mongkutom, ktorý chce uchrániť ... Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut Mladá anglická učitelka, vdova po koloniálním důstojníku Anna Leonowensová, a její malý syn Louis se v šedesátých letech 19. století na pozvání siamského krále Mongkuta vydávají do Bangkoku. Anna zde má učit angličtinu následníka trůnu prince Čulálongkorna a jeho sourozence. Anna Leonowenso...

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Čech
DIMENZE
12,52 MB
NÁZEV SOUBORU
Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut.pdf

POPIS

Historický román, jehož děj se odehrává na počátku druhé poloviny 19. století. Příběh siamského (thajského) krále a anglické učitelky je vyprávěný jinak než ve známém filmu nebo muzikálu, má blíž k historické realitě, ale přesto (nebo právě proto) je velice dramatický a s dostatkem napětí, krve, erotiky i vysoké politiky. Barvitě popisuje život šlechty i obyčejných lidí v Thajsku tehdy zvaném Siam, zemi, která se po roce 1989 dostává do centra pozornosti mnoha českých turistů a cestovatelů. Mladá anglická učitelka, vdova po koloniálním důstojníku Anna Leonowensová a její malý syn Louis se v šedesátých letech 19. století na pozvání Siamského krále Mahá Monkguta vydávají do Siamu, aby zde Anna následníka trůnu prince Čulálongkorna a jeho sourozence učila anglicky a poskytla jim výchovu vhodnou pro jednání s evropskými a americkými partnery. Prožívá hořké začátky, kdy musí těžce bojovat proti intrikánům o královu přízeň, navazuje přátelství s Thajci i cizinci zde usedlými, prožívá milostná dobrodružství i okamžiky strachu o život a nakonec se po několika letech ze zdravotních důvodů vrací domů do Británie za svou dcerou. Poté cestuje do Ameriky, kde o svém na tehdejším dobu velmi neobvyklém působení přednáší a připravuje se na napsání knihy. Román Zdeňka Čecha je také prostoupen odkazy na mnoho historických i geografických zajímavostí a jedna jeho část se dokonce odehrává i na území tehdejšího Rakouska-Uherska. Je poutavým čtením o klikaté cestě životem silné osobnosti, jakou Anna Leonowensová bezesporu byla. Důkazem toho je i fakt, že Čulálongkorn, kterého coby korunního prince vychovávala, byl po svém nástupu na trůn i díky ní velmi moderním a vzdělaným vládcem, který udržel nezávislost Siamu a posílil jeho postavení.

Chcete si přečíst knihu?Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Čech. Číst Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY