Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky

Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky - Lucie Česálková, | I15cajalco.com

...enoménu Laterny magiky vyšla v květnu 2019, zaměřuje se na teoretické a historické otázky svázané s fenoménem Laterny magiky ... Černý Petr - původní reklamní snímek (1964) - YouTube ... .Knihu vydal Národní filmový archiv ve spolupráci s FF UK. Cena: 500 Kč. Laterna magika, kombinující multižánrové divadelní inscenace s filmovými projekcemi na ... V čem spočívala výjimečnost Laterny magiky Lucie Česálková, Kateřina Svatoňová: Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky. NFA/FFUK, Praha 2019, 400 s. Na počátku všeho nebylo slovo, nýbrž výstava. Monografie „Diktátor času: (De)kontextualizace f ... Diktátor času. Výstava a kniha představuje Laternu magiku ... ... . NFA/FFUK, Praha 2019, 400 s. Na počátku všeho nebylo slovo, nýbrž výstava. Monografie „Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky" doprovází výstavu o tomto multimediálním scénickém projektu, která v Domě umění města Brna probíhá do 28. července. Czech Grand Design 2019 GRAFICKÝ DESIGNÉR ROKU: JAN MATOUŠEK Za vizuální koncepci výstavy a grafický design knihy Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky Honzo, gratulujeme! ⚡️ ... Publikace Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky se věnuje působení Laterny magiky zejména v období let 1958-1992. Představuje ji jako mnohovrstevnatý jev poznamenaný mnoha dobovými, ideovými, personálními či technologickými proměnami, jež se různě a s odlišnou intenzitou projevovaly v jejích ... Diktátor času. Kdo napsal knihu Diktátor času? Autorem je Lucie Česálková. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Registrovat Přihlásit . ... (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky. 0% 0 0. Právě obsáhlost s jakou téma uchopuje, dělá z knihy výchozí bod pro všechny zájemce o historii Laterny magiky. Info Lucie Česálková, Kateřina Svatoňová - Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky (NFA, 2019) Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky - Duration: 0:33. Národní filmový archiv 54 views. 0:33. Good Morning JAZZ - Relaxing Background Bossa Nova JAZZ Playlist - Have a ... Další skvělá zpráva - grafický designér Jan Matoušek získal cenu CZECH GRAND DESIGN 2019 za vizuální koncepci výstavy o Laterně magice v MeetFactory a grafický design knihy Diktátor času:... RECENZE - KNIHA: Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky (Kateřina Svatoňová, Lucie Česálková, Národní filmový archiv, FF UK, 2019) - JIŘÍ NEDĚLA - V dějinách socialistického Československa nenajdeme mnoho případů, kdy by o sobě tuzemská kultura dala vědět v celosvětovém měřítku. Nesnadno lze spočítat vrstvy fenoménu, ...

INFORMACE

AUTOR
Lucie Česálková,
DIMENZE
8,41 MB
NÁZEV SOUBORU
Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky.pdf

POPIS

Kniha, věnovaná působení Laterny magiky zejména v období let 1958–1992, nepředkládá kompletní dějiny jednoho divadla, ale ukazuje ji jako komplexní fenomén poznamenaný mnoha dobovými, kulturními, uměleckými, personálními, ideovými, politickými, technickými či technologickými proměnami, jež se různě a s odlišnou intenzitou projevovaly v jejích inscenacích. Jeho povaha je určována především mnoha ambivalencemi: Laterna magika je jak fragmentární, tak celistvá, rozptylující i imersivní, minulá i současná, reprodukovaná i živá, tradiční i progresivní, ideologická i k ideologii kritická, lidová i elitní, decentní i voyeurská. S každou inscenací a hlavně s každou novou fasetou, se otevírají další a další protimluvy, komplikace a paradoxy, které ukazují, že právě skrze Laternu magiku má smysl se dívat na kulturu socialistického i postsocialistického Československa posledních šedesáti let.

Chcete si přečíst knihu?Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lucie Česálková,. Číst Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY