Něžná je noc

Něžná je noc - Francis Scott Fitzgerald | I15cajalco.com

...bou kéž jsem! Něžná je noc tvá,...leč tady všude tma - do zvlhlých mechů, šeré zeleně, jen matné přísvity svál vítr shůry ... Francis Scott Fitzgerald - Něžná je noc | Čtenářský deník ... ... . 50+ videos Play all Mix - Něžná noc - Neměj strach (oficiální videoklip) YouTube Oldřich Kaiser a Dáša Vokatá - Můj milý - Duration: 3:56. Dasa Vokata 454,303 views Óda na slavíka. John Keats „ Jen s tebou kéž jsem!Něžná je noc tvá,…leč tady všude tma - do zvlhlých mechů, šeré zeleně, jen matné přísvity svál vítr shůr. (titul knihy je odvozen z této básně) 1.) O autorovi: Francis Scott Key Fitzgerald se narodil 24. září 1896 ve městě St. Paul v Mi ... Něžná je noc (Francis Scott Fitzgerald) | Detail knihy ... ... . (titul knihy je odvozen z této básně) 1.) O autorovi: Francis Scott Key Fitzgerald se narodil 24. září 1896 ve městě St. Paul v Minnesotě. Byl to americký spisovatel a scenárista první poloviny 20 ... LIVE stream S MARTINEM HOFMANNEM - Něžná je noc, Divadlo v Celetné Divadlo v Celetné Vás zve na první část představení Něžná je noc - scénický fragment románu Zločin a trest. Vysílá dnes, 14. dubna... Kniha: Něžná je noc Autor: Francis Scott Key Fitzgerald Přidal(a): rozbor Katarzyna Karolczyk. Francis Scott Fitzgerald (1896-1940). byl jednou z hlavních postav americké literatury 20. Století; vytvořil jednu z nejznámějších postav světové literatury- ve svém románu Velký Gatsby sestavil postavu romantického člověka, jdoucího za svým snem, ten je však iluzí a ve ... Něžná je noc Autor...

INFORMACE

AUTOR
Francis Scott Fitzgerald
DIMENZE
9,44 MB
NÁZEV SOUBORU
Něžná je noc.pdf

POPIS

Něžná je noc, Fitzgeraldův fascinující psychologický román o úskalí lásky a sebelásky patří spolu s jeho kultem opředenou impresionistickou novelou Velký Gatsby k vrcholům světové literatury. Dějově bohaté, čtivě a zábavně napsané dílo zalidněné pronikavě vykreslenými postavami vyniká zároveň jako hluboká sonda do nejzazších končin individuální lidské existence. V roztančené době divokých večírků sledujeme mladého talentovaného lékaře - psychiatra, jenž v sobě cítí dar empatie i poslání pomáhat narušeným lidským bytostem. Ty je třeba milovat profesní odosobněnou láskou, a mladý doktor chce být za svou laskavost milován. Stává se bavičem i utěšitelem svých zámožných krajanů, kteří v Evropě hledají osvobození od dosavadních ctností povinnosti a sebeovládání. V osudovém vztahu k mladé pacientce z miliardářské rodiny jej život strhává do neovladatelného víru. Ernest Hemingway o tomto románu právem prohlásil: "Můžeme se tomu divit, ale při pohledu zpět Něžná je noc promlouvá čím dál víc k našim současníkům." Román přinášíme v novém, moderním překladu.

Chcete si přečíst knihu?Něžná je noc ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Francis Scott Fitzgerald. Číst Něžná je noc Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY