Ve jménu moudrosti

Ve jménu moudrosti - Michaela Šeferisová Loudová | I15cajalco.com

... především nástěnnými malbami, jejichž ikonografie je ... Ve jménu moudrosti - Ikonografie barokních knihoven na ... ... ... Ve_jmenu_moudrosti_001-.indd 489 24.04.2019 9:02:59 / 490 / of the virtues and wisdom they have achieved in the glow of Divine Truth, de-picted in the centre of the vault. Into this scheme also fits the scene in the small-er hall - the entrance hall to the library, which represents the birth of Minerva Ve jménu Otce + i Syna + i Ducha + svatého. Amen Přijď, ó Duchu svatý, Duchu moudrosti! Pouč mé s ... Ve jménu moudrosti - Ikonografie barokních knihoven na ... ... . Amen Přijď, ó Duchu svatý, Duchu moudrosti! Pouč mé srdce, abych měl stále před očima svůj poslední cíl, nebeským dobrům abych dával přednost před pozemskými a rozpoznal cestu vedoucí k věčnému životu. Pomoz mi být stále připraven raději se vzdát cti, bohatství a Objednávejte knihu Ve jménu moudrosti v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Michaela Šeferisová Loudová, Ve jménu moudrosti.Ikonografie barokních knihoven na Moravě v 18. století [In the Name of Wisdom. The Iconography of the Baroque Libraries in Moravia in the 18 th Century], Brno 2019, 501 pp., ISBN: 978-80-7422-663-2. This book is the first monograph on the artistic decoration of Baroque library halls created in the 18th century and still preserved in now ... Ve jménu moudrosti: Ikonografie barokních knihoven na Moravě v 18. století. Praha: NLN, 2018. 501 s. ISBN 978-80-7422-663-2. Kapitola Das Licht der Natur - dieser allees vermögende Urstopf der Wissenschaften / Knihovní sál v Louce a další nedochované knihovny na Moravě v 18. století, s. 299-316. KRATOCHVÍL, Pavel. Ve jménu moudrosti: Ikonografie barokních knihoven na Moravě v 18. století - - popis, komentáře a veškeré informace o knize. Ve jménu moudrosti - Ikonografie barokních knihoven na Moravě v 18. století ... klášterů či vzdělaní členové klášterní komunity a jejich tematika byla vždy spojena s oslavou Boží moudrosti. Tento základní námětový okruh byl různě variován a v mnoha případech zahrnoval unikátní motivy, jejichž interpretace je dnes ... Barokní knihovny patří k nejkrásnějším a také nejzajímavějším interiérům, které se z období baroka zachovaly. Jejich umělecká výzdoba vyniká především nástěnnými malbami, jejichž ikonografie je mnohdy zcela jedinečná. Veřejná prezentace nové knihy Michaely Šeferisové Loudové. Dne 18. června 2019 proběhla v interiéru knihovny minoritského kláštera v Brně prezentace knihy Ve jménu moudrosti: Ikonografie barokních knihoven na Moravě v 18. století, jejíž autorkou je Michaela Šeferisová Loudová.Kniha o umělecké výzdobě barokních klášterních knihoven na Moravě představuje vůbec ... Ve jménu moudrosti. Ikonografie barokních knihoven na Moravě v 18. století ... klášterů či vzdělaní členové klášterní komunity a jejich tematika byla vždy spojena s oslavou Boží moudrosti. Tento základní námětový okruh byl ...

INFORMACE

AUTOR
Michaela Šeferisová Loudová
DIMENZE
7,37 MB
NÁZEV SOUBORU
Ve jménu moudrosti.pdf

POPIS

Barokní knihovny patří k nejkrásnějším a také nejzajímavějším interiérům, které se z období baroka zachovaly. Jejich umělecká výzdoba vyniká především nástěnnými malbami, jejichž ikonografie je mnohdy zcela jedinečná. Náměty fresek obvykle navrhovali představení klášterů či vzdělaní členové klášterní komunity a jejich tematika byla vždy spojena s oslavou Boží moudrosti. Tento základní námětový okruh byl různě variován a v mnoha případech zahrnoval unikátní motivy, jejichž interpretace je dnes velmi obtížná. Porozumět těmto výjimečným malbám umožnuje studium dobové ikonologie a kulturního kontextu, v němž tyto malby vznikaly. Kniha je první monografií věnovanou umělecké výzdobě barokních klášterních knihoven v 18. století na Moravě.

Chcete si přečíst knihu?Ve jménu moudrosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michaela Šeferisová Loudová. Číst Ve jménu moudrosti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY