Otče náš

Otče náš - Řehoř z Nyssy | I15cajalco.com

...e váš, Boh môj a Boh váš (porov. Jn 20,17) ... Otčenáš - Wikipédia ... . Otče náš, ktorý si na nebesiach, posväť sa meno tvoje, príď kráľovstvo tvoje, buď vôľa tvoja ako v nebi, tak i na zemi. Chlieb náš každodenný daj nám dnes a odpusť nám naše viny, ako i my odpúšťame svojim vinníkom, a neuveď nás do pokušenia, ale zbav nás Zlého. Modlitba - Otče náš. Otče náš, ktorý si v nebesiach! Posväť sa meno Tvoje! Príď kráľovstvo Tvoje! Buď vôľa Tvoja ako v nebi tak i na zemi! Chlieb náš každodenný daj nám dnes! A odpusť nám viny naše, ako aj my odpúšťame vinníkom svojim! I neuvoď nás do pokušenia, ale zbav nás zlého! Pápež vyzval kresťanov celého sveta spojiť sa 25. marca v modlitbe Otče náš V nedeľu 22. ma ... Rímskokatolícke náboženstvo, Modlitby, Otče náš, Zdravas ... ... . marca v modlitbe Otče náš V nedeľu 22. marca pri poludňajšej modlitbe Anjel Pána pápež František cez médiá pozval kresťanov všetkých vyznaní spojiť sa v stredu 25. marca o 12.00 v modlitbe Otče náš s prosbou k všemohúcemu Bohu v situácii pandémie. 1. Otče náš, vyslyš nás, zachovaj nám národ náš. D E 7 A Zostaň s nami, Pane dobrý, Otče, vyslyš nás. D h A v úzkostiach len k Tebe voláme, ruky svoje k nebu dvíhame, D A E 7 A neopúšťaj našu drahú vlasť, vrúcne Teba žiadame. 2. Otče náš, ktorý si na nebesiach, posväť sa meno Tvoje, príď kráľovstvo Tvoje, buď vôľa Tvoja ako v nebi tak i na zemi, chlieb náš každodenný daj nám dnes a odpusť nám naše viny ako i my odpúšťame svojim vinníkom a neuveď nás do pokušenia, ale zbav nás zlého. Amen. Otče náš je modlitba, ktorú sám Ježiš naučil svojich učeníkov, keď ho prosili: „Pane, nauč nás modliť sa." V knihe Otče náš pápež František verš za veršom vysvetľuje Pánovu modlitbu na základe otázok, ktoré mu kladie Marco Pozza, katolícky teológ a väzenský kaplán v Padove. Chrámový sbor ČCE v Horní Čermné 21.12.2013 - generálka na Vánoční bohoslužby...

INFORMACE

AUTOR
Řehoř z Nyssy
DIMENZE
7,96 MB
NÁZEV SOUBORU
Otče náš.pdf

POPIS

V homiletickém spisu Otče náš se kappadocký teolog snaží v pěti kázáních vyložit jednu z nejstarších křesťanských modliteb, kterou podle Matoušova evangelia předal během horského kázání svým učedníkům sám Ježíš. Vedle důrazu na nutnost modlitby se Řehoř zabývá otázkou, jak se správně modlit, za co prosit, jak děkovat a jak se k modlitbě duchovně připravit. Aby člověk mohl považovat Boha za svého Otce, musí na sobě nejprve pozorovat jakousi podobnost s Bohem. Té může dosáhnout pouze tehdy, když se oprostí od vášní a všeho zla a vede ctnostný život. Jedině pak jej smí s důvěrou oslovovat jako svého Otce. Řehořovy úvahy o povaze křesťanské modlitby neztrácejí dodnes na aktuálnosti a mohou přispět také k současným diskusím nad podobou jejího tradičního textu.

Chcete si přečíst knihu?Otče náš ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Řehoř z Nyssy. Číst Otče náš Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY